Reklama

Do Mielca trafią środki ochrony osobistej - zakupione przez Zarząd Województwa

Opublikowano: wt, 28 kwi 2020 15:55
Autor:

Do Mielca trafią środki ochrony osobistej - zakupione przez Zarząd Województwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd marszałkowski kupił kolejną partię bardzo potrzebnych środków ochrony osobistej. To między innymi dwa rodzaje maseczek, kombinezony i przyłbice. Już dzisiaj połowa zakupionych środków trafi do podkarpackich szpitali, stacji pogotowia i centrum krwiodawstwa czyli tam, gdzie trwa walka z covid-19. Zakup był możliwy dzięki funduszom unijnym.

  1. Przyłbice (7 000 szt.)  - dostarczone
  2. Osłony na buty wysokie (9 000 szt.) - termin dostawy do 30.04.2020 r.
  3. Kombinezony (4 500 szt.) - dostarczone
  4. Półmaski FFP2 (16 500 szt.) - dostarczone
  5. Maseczki chirurgiczne (100 000 szt.) – dostarczone

Łączna wartość dotychczasowych wydatków w ramach projektu RPO na środki ochrony indywidualnej do tej pory to 1 405 810,00 zł.

- To kolejna partia zakupów finansowanych ze środków unijnych. Pomoc trafi do kilkudziesięciu placówek medycznych w całym Podkarpaciu. Rozdysponowując te środki jesteśmy oczywiście w stałej łączności ze sztabem kryzysowym wojewody – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Środki ochrony osobistej zostały podzielone i spakowane przez pracowników urzędu, a następnie rozwiezione przez urzędowych kierowców. Trafią w sumie w kilkadziesiąt różnych miejsc, do wszystkich placówek medycznych prowadzonych przez samorząd województwa czyli m.in. do szpitali wojewódzkich, ale także do szpitali psychiatrycznych w Jarosławiu i Żurawicy, do centrów leczenia uzależnień. Pomoc otrzymały także: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, wszystkie stacje pogotowia ratunkowego oraz szpitale powiatowe, w których działają oddziały zakaźne - w tym do mieleckiego szpitala specjalistycznego. 

Zakup był możliwy dzięki wsparciu unijnemu. Województwo podkarpackie dokonało go w ramach projektu realizowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na terenie województwa podkarpackiego w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2”. Samorząd województwa przeznaczył na zakupy medyczne w sumie 50 mln złotych w ramach RPO WP 2014-2020. Z tej kwoty już 25 mln zostało zakontraktowane. Ostatnim dużym zakupem w ramach tej pomocy były np. samochody dla stacji sanitarno-epidemiologicznych do przewozu próbek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.