Reklama

Daremna próba przemytu papierosów

Opublikowano:
Autor:

Daremna próba przemytu papierosów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa prześwietlenia RTG i w obu wykryto schowane paczki papierosów. Tym razem nie udało się przemytnikom wwieść do Polski 460 paczek papierosów.

W miniony czwartek ( 22 sierpnia.)  39-letni obywatel Ukrainy, przekraczający przejście graniczne w Medyce,  usiłował przemycić do Polski 223 paczki papierosów, ukrytych w przerobionej przestrzeni samochodu osobowego marki VW. Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli przemyt podczas szczegółowej kontroli pojazdu, podczas której samochód został prześwietlony urządzeniem RTG.


Tego samego dnia również 65-letni obywatel Ukrainy próbował przemycić 237 paczek papierosów, które były ukryte niemalże w identyczny sposób, w przerobionej przedniej części samochodu osobowego marki VW Touran. Intuicja funkcjonariuszy i w tym przypadku nie zawiodła- pojazd również został wytypowany do kontroli szczegółowej oraz prześwietlenia urządzeniem RTG, co pozwoliło na szybkie dotarcie do skrytek z kontrabandą.  W obydwu przypadkach, podejrzanym o przemyt kierowcom zatrzymano papierosy oraz pojazdy, a także skierowano wniosek do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE