Daniel Paduch piątym delfinistą świata

Daniel Paduch piątym delfinistą świata - Zdjęcie główne

WiadomościMielecki pływak Daniel Paduch zajął wysokie 5. miejsce podczas Mistrzostw Świata Masters w Pływaniu rozegranych w Budapeszcie w dniach 14-20 sierpnia.

Imprezę rozegrano w przepięknej nowo otwartej Duna Arenie. Zawodnik Masters Ikar Mielec godnie reprezentował zarówno Mielec, jak i Polskę. Startował w kategorii 25-29 lat w swojej koronnej konkurencji na dystansie 200 m stylem motylkowym. Poprawiając swój rezultat z czerwcowych mistrzostw Polski (2.19.95)  o ponad 3 sekundy, uplasował się na znakomitym 5. miejscu na tym dystansie. Jego wynik to 2.16.79.

W nagrodę mielecki pływak został udekorowany pamiątkowym medalem i otrzymał dyplom piątego delfinisty świata. To kolejny sukces Daniela Paducha, który potwierdził, że jego medalowe sukcesy w mistrzostwach Polski nie są dziełem przypadku.