Reklama

Cukrzyku! przebadaj się!

Opublikowano:
Autor:

Cukrzyku! przebadaj się! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Darmowe badania i przydatne w leczeniu choroby wykłady czekać będą na zainteresowanych cukrzyków w sobotę, 12 listopada. Akcję kolejny już raz organizuje Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z Mielca.

Spotkanie przeznaczone dla diabetyków z terenu miasta odbędzie się w godzinach 9-12 w sobotę, 12 listopada, w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Akademii Górniczo-Hutniczej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4 w Mielcu. Cukrzycy sprawdzić będą mogli, czy ich choroba jest właściwie wyrównana, a nerki nie noszą znamion pierwszych cukrzycowych uszkodzeń. W tym celu specjaliści przeprowadzą zainteresowanym osobom badania: krwi (HbA1C, kreatynina, eGFR), moczu (mikroalbuminuria, keratyninuria, UACR – w tym celu zabrać ze sobą należy pojemnik z porannym moczem) oraz lipidogramu ukazującego poziom cholesterolu. Jak przekazuje Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków koło w Mielcu, na zainteresowanych czekać będzie również szereg wykładów i porad specjalistów. I tak, Stanisław Mazur, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog, opowie o sposobach leczenia cukrzycy u osób starszych oraz nowatorskim programie przeciwdziałania tej chorobie na terenie województwa podkarpackiego; dietetyk kliniczny Anna Wargacka wgłębi się zaś w zagadnienia prawidłowego profilu dietetycznego u pacjentów z cukrzycą.

- Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu, ze względu na ograniczoną ilość miejsc, proszone są o potwierdzenie przybycia po numerem telefonu 507 026 090, a także przybycie na spotkanie na czczo i zabranie kanapki na pierwsze śniadanie – przekazuje koło PSD z Mielca. Wydarzeniu patronuje m.in. miasto Mielec oraz Centrum Medyczne Medyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE