Reklama

Coraz więcej chętnych do żłobka

Opublikowano:
Autor:

Coraz więcej chętnych do żłobka  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedyny w gminie Wadowice Górne publiczny żłobek przeszedł modernizację, co pozwoliło na uzyskanie dodatkowych pomieszczeń dla maluchów, samodzielną kuchnię, plac zabaw z nowymi urządzeniami i bezpieczną nawierzchnią.

Publiczny żłobek w Wadowicach Górnych otwarto we wrześniu 2018 roku przeznaczając na jego potrzeby część pomieszczeń istniejącego od dawna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.  Jest to  w tej chwili jedyna tego typu placówka nie tylko  w gminie Wadowice Górne, ale także trzech sąsiednich: Borowej, Czerminie, Radomyślu Wielkim ( ta ostatnia przymierza się właśnie do uruchomienia własnego żłobka ).  

Opieka w żłobku zorganizowana została w ramach dwóch grup: 6 miesięcy -1,5 roku  i 1,6-3,0 lata, które nazwano „Tygryski” i „Krasnoludki”.  

- Początkowo mieliśmy 28 maluszków, ale z czasem było coraz więcej chętnych rodziców do oddawania swoich pociech do naszego żłobka. Szczególnie tych najmłodszych w przedziale wiekowym pół roku – półtora roku- stwierdziła Katarzyna Bajor, dyrektor żłobka.

Dzięki też zabiegom samorządu gminy Wadowice Górne  w tym roku udało się uzyskać dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 121,5 tys. zł. Środki te plus fundusze z budżetu gminy pozwoliły na powiększenie żłobka o dodatkowe pomieszczenia, samodzielną kuchnię, urządzenie  placu zabaw z nowymi urządzeniami i bezpieczną nawierzchnią, zakupienie nowych zabawek.

- Chcemy być gminą przyjazną dla młodych rodzin, więc tego typu instytucja wspaniale wpisuje się w nasze potrzeby. Bez wsparcia środkami rządowymi trudno byłoby nam przeprowadzić rozbudowę, dlatego cieszę  się, że z sukcesem złożyliśmy wniosek do programu „MALUCH +” - podkreślił Michał Deptuła, wójt Gminy Wadowice Górne.

To wszystko pozwoliło też na zwiększenie liczby maluchów w żłobku z dotychczasowych 28 do 39, co zdecydowanie zmniejszyło liczbę oczekujących.  Aktualnie jest  8 maluchów na rezerwie, choć jest to cyfra płynna. Jak bowiem któryś ze starszych  dzieciaków  przechodzi do przedszkola, to te najmłodsze wchodzą na jego miejsce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE