Reklama

Coraz gorzej na Wojska Polskiego

Opublikowano:
Autor:

Coraz gorzej na Wojska Polskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiadomo, że remont ulic dojazdowych do specjalnej strefy ekonomicznej jest potrzebny. Spowodował on jednak znaczne pogorszenie dojazdu pracowników do firm. Trudna sytuacja możne potrwać nawet do września.

Obecnie remont obejmuje cały odcinek al. Kwiatkowskiego, rondo "strefowe" przy ul. Wojska Polskiego, a także fragment ul. Wojska Polskiego w stronę Mościsk. To najważniejsze drogi, które komunikowały pracowników z ich zakładami pracy.

W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy kilkanaście informacji o tym, że na chwilę obecną zaproponowane rozwiązania objazdowe nie spełniają oczekiwań pracowników. - Dojazd do pracy, a szczególnie powrót w okolicach godziny 15 jest obecnie koszmarem. Są momenty, że wyjeżdżam ze strefy nawet półtorej godziny. Wyjazd przez strefę całkowicie nie spełnia naszych oczekiwań. Jedyną możliwością wyjazdu dla pracowników takich firm, jak "Lear", "Zielona Budka" czy "Colfram", to droga w kierunku Mościsk. Obecnie na remontowanym odcinku ustawiono sygnalizację świetlną, co jeszcze bardziej wydłużyło kolejki samochodów. Za paliwo, które tracę codziennie, stojąc w korkach, nikt mi nie zwróci pieniędzy - żali się jeden z pracowników strefy. Faktycznie, duże problemy z dojazdem do strefy zaczęły się 10 lipca, kiedy  wyłączono z ruchu rondo "strefowe" na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i al. Kwiatkowskiego. Prawie wszystkie objazdy kierują w stronę bramy głównej strefy.

- Utrudnienia potrwają najdłużej do końca września. Bardzo prosimy kierowców o cierpliwość. Ta inwestycja z pewnością będzie służyć wszystkim pracownikom strefy przez kolejne lata – mówił podczas rozpoczęcia remontu starosta Zbigniew Tymuła. W odpowiedzi na naszą interwencję przedstawiciele starostwa informują, że w projekcie remontu został zatwierdzony plan czasowej organizacji ruchu, który uwzględnia wszystkie dojazdy do firm zlokalizowanych przy realizowanej inwestycji.  - Na czas planowanych robót dojazdy będą utrudnione. Za wszystkie niedogodności i problemy przepraszamy i prosimy o cierpliwość oraz wyrozumiałość - przekazuje nam Biuro Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Przypomnijmy dokładne zmiany na ulicach wokół mieleckiej strefy. Ul. Wojska Polskiego zostanie wyremontowana na odcinku ponad półtora kilometra – w tym m.in. na mocno podziurawionym fragmencie drogi prowadzącej w kierunku mieleckiej obwodnicy. Drugi remont odbędzie się na al. Kwiatkowskiego - od wybudowanego w ubiegłym roku ronda w okolicy ul. Przemysłowej, aż po rondo na terenie strefy, które też zostanie przebudowane. Prace będą kosztować łącznie blisko 6 milionów złotych. Połowę kwoty pokryje dofinansowanie zewnętrzne, a drugą część – powiat i miasto. Planowo inwestycje mają zakończyć się do 30 września.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE