Reklama

Co z tym mostem?

Opublikowano:
Autor:

Co z tym mostem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Dlaczego most w Przecławiu nie jest oświetlony? Nikt się tym od lat nie interesuje, a w nocy kompletnie nic nie widać - powiedział oburzony mężczyzna, który zadzwonił do naszej redakcji. Latarnie tam są, owszem, ale jakieś 10 metrów od mostu. Trudno się więc dziwić, że widoczność w nocy może być ograniczona.

Tymczasem - jak przyznał mieszkaniec Przecławia - sprawa ta ciągnie się od wielu lat.  -  Najpierw zaangażowana w nią była gmina Przecław. Gdy jednak okazało się, że my tego oświetlenia zrobić nie możemy, ponieważ z przyczyn niezależnych od nas latarni na moście nie da się wykonać,  zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, oddając go w ręce starostwa - mówi burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin.

Jak się jednak dowiedzieliśmy, za oświetlenie drogi odpowiada nie zarządca drogi, tylko zarządca terenu, czyli gmina. - To należy do burmistrza. Jeżeli chodzi o postawienie słupów na moście, to możemy się w te prace włączyć i uczestniczyć w kosztach ich budowy, ale późniejsze działania należą już do gminy - mówi starosta powiatu mieleckiego Zbigniew Tymuła. O dziwo,  sprawa wydaje się nie być zbyt skomplikowana. Skomplikowane może być jednak wykonanie na moście latarni. - To może być trudne, ale żebyśmy mogli  uczestniczyć w kosztach budowy mostu, najpierw musi  napłynąć do nas odpowiednie pismo w tej sprawie- podsumowuje starosta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE