Reklama

Chętnych było 24, jest zwycięzca przetargu. Powstanie projekt hali II LO w Mielcu

Opublikowano: 16 stycznia 2021 10:47
Autor: JT | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Projekt nowej hali sportowej przy II LO wykona pracownia z Poznania. | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Starostwo powiatowe w Mielcu ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej nowej hali sportowej przy II LO w Mielcu. Ofert wpłynęło aż 24. Po ich przeanalizowaniu komisji przetargowa wybrała właśnie zwycięscę.

Została nim poznańska pracownia „MAATProject”, która zdobyła w postępowaniu 100 punktów. O jej przewadze nad konkurentami niech świadczy fakt, że druga w kolejności oferta otrzymała 82,25 punktów.

Pracownia z Poznania zaszachowała wszystkich konkurentów przede wszystkim ceną oferty. Przy kosztorysie  starostwa  określonym na 150 tys. zł, jej oferta opiewała tylko na 67 650 zł.

Przypomnijmy. Jak zakłada dokumentacja przetargowa  w skład hali sportowej wejdzie   budynek sali gimnastycznej wraz z zapleczem szatniowo-biurowym, łącznik pomiędzy istniejącym budynkiem II LO a nową halą sportową, nowy układ komunikacyjny wokół obu obiektów, miejsca postojowe.

Nowy budynek w części sali sportowej  będzie parterowy i  podzielony na dwie części: salę widowiskowo - sportową o wymiarach 45 m x 27m oraz zaplecze socjalno-techniczne o wymiarach 45 m x 11m, w części zaplecza 2 kondygnacyjny. Na poziomie 1 piętra będzie znajdować się widownia na około 260 miejsc siedzących oraz dwa pomieszczenia rekreacyjne.

Sala sportowa oprócz boisk do gier zespołowych będzie również służyć do wystawiania przedstawień teatralnych lub szkolnych oraz organizowania imprez rozrywkowych lub szkolnych wymagających dużej powierzchni użytkowej.

Powierzchnia użytkowa nowego obiektu to ok. 1 900 m. kw.  Wysokość hali ma wynosić minimum 7 m i zapewnić możliwość odbywania zawodów sportowych w siatkówce szczebla krajowego.

Starostwo starało się o dofinansowanie budowy nowej hali  z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak większość inwestycji złożonych przez powiat i gminy powiatu mieleckiego nie dostanie żadnego wsparcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.