Reklama

Bulwary NALEŻAŁY do Strażaków! ŚWIĘTOWALI 75-lecie pożarnictwa oraz otrzymali NOWY sztandar [GALERIA-FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek (3 września) Bulwary przy ulicy Rzecznej zdecydowanie należały do strażaków, którzy świętowali jubileusz 75-lecia zawodowego pożarnictwa na ziemi mieleckiej i uroczystość przekazania sztandaru dla Komendy Powiatowej PSP w Mielcu. Była to także okazja do wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych dla zasłużonych dla pożarnictwa.

Msza polowa

W Kościele św. Marka nad Wisłoką rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, podczas której poświęcony został nowy sztandar Komendy Powiatowej PSP w Mielcu. Nabożeństwu przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. 

- Niech będzie on symbolem największych wartości: Boga, honoru, ojczyzny, męstwa i poszanowania tradycji, z której się wyrasta - podkreślił podczas homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Uroczystości

Komendant mieleckiej straży pożarnej, mł. bryg. Łukasz Kapinos rozpoczął uroczyste obchody. Zanim doszło do przekazania sztandaru, goście honorowi dokonali wbicia gwoździ honorowych w drzewiec sztandaru oraz wpisali się do księgi pamiątkowej. Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru został wyróżniony za szczególną pomoc przy jego nadaniu.

 

 

Prezentacja sztandaru

Przedstawiciel komitetu fundatorów starosta Stanisław Lonczak przekazał sztandar nadbryg. Arkadiuszowi Przybyło, zastępca Komendanta Głównego PSP. Kolejno sztandar odebrał Komendant Powiatowy PSP w Mielcu mł. bryg. Łukasz Kapinos, który już ostatecznie przekazał sztandar pocztowi sztandarowemu mieleckiej komendy. Następnie sztandar został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. 

Poczet sztandarowy zaprezentował sztandar wszystkim zgromadzonym uroczystą defiladą.

Odznaczenia

Była to także okazja do wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych dla zasłużonych dla pożarnictwa. 

Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego podziękował za pracę strażaków i ich pomoc. - Dzisiaj musimy dziękować każdemu za tę decyzję, którą podjął, żeby włożyć mundur strażaka. - podsumował marszałek.

Również starosta Stanisław Lonczak dołączył się do podziękowań Ortyla i życzył dalszych lat w bepiecznej służbie.

Defilada

Na zakończenie uroczystości 75 lecia zawodowego pożarnictwa na ziemi mieleckiej przeszła defilada sztandarów. Uczestniczyły w niej również wozy strażackie... te najnowocześniejsze jak i również te zabytkowe.

 

 

Oprócz atrakcji dla najmłodszych nie zabrakło również niespodzianki. Specjalnie nad bulwarami dał pokaz śmigłowiec Black Hawk, który jest również przystosowany dla strażaków (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W sobotę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu będą Dni Otwarte, kązdy może przyjść i obejrzeć sprzęt oraz komende straży.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy