Reklama

Bruksela: Samrządowcy apelują o pomoc Rządu w sprawie wkładów własnych - do projektów europejskich

Opublikowano: czw, 13 lut 2020 12:57
Autor:

Bruksela: Samrządowcy apelują o pomoc Rządu w sprawie wkładów własnych - do projektów europejskich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Brukseli podczas obrad Europejskiego Komitetu Regionów - rozmawiano głównie o nowej perspektywie dofinansowań regionalnych projektów.

Nowa kadencja Europejskiego Komitetu Regionów to nowy okres programowania UE, Zielony Ład oraz inne zagadnienia związane z samorządami w Europie. To własnie te tematy podjęli paneliście podczas debaty PAP w Brukseli. Jednym z panelistów jest marszałek Władysław Ortyl, lider frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Komitecie Regionów.

Zobacz debatę PAP

 

Warto przypomnieć, że Władysław Ortyl jest przewodniczącym grupy konserwatystów w Komitecie Regionów. W Brukseli odbyły się wybory nowych władz grupy EKR na rozpoczynającą się kolejną 5-letnią kadencję Europejskiego Komitetu Regionów. Stali członkowie, jak i zastępcy wśród swojego składu wybrali przedstawicieli, którzy przez kolejne lata będą decydować o przyszłości Europejskiego Komitetu Regionów. Władysław Ortyl został przewodniczącym grupy politycznej Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR - European Conservatives and Reformists Party) w Europejskim Komitecie Regionów. Zastąpił na tym stanowisku Roba Jonkmana z Niderlandów. Był on kontrkandydatem w wyborach i teraz będzie pierwszym wiceprzewodniczącym. Komitet rozpoczął dziś kolejną 5-letnią kadencję.

Chciałbym podziękować wszystkim za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Nasza grupa zrzesza jednych z najbardziej wpływowych polityków w Europie, jak również ambitnych i aspirujących członków, których łączy jeden wspólny cel – stworzenie zreformowanej Unii Europejskiej, która będzie szanować wszystkie kraje członkowskie i społeczności lokalne – mówił Marszałek Ortyl.

Pomimo brexitu i utraty części członków, którzy pochodzili z Wielkiej Brytanii, grupa ECR wzmocniła się w porównaniu z poprzednią kadencją. Na chwilę obecną zrzesza 44 członków, w tym aż 15 przewodniczących europejskich regionów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.