Reklama

Brawo Julia

Opublikowano:
Autor:

Brawo Julia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczennica klasy I c, V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, Julia Kużdżał, została laureatką prestiżowego konkursu KNOW AMERICA 2017.

Uczennica będzie się ubiegać o nagrodę główną: indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego lub miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie.

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie "internetowo" odpowiadają na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań w języku angielskim. Pytania mają formę testu wielokrotnego wyboru, obejmującego takie dziedziny jak kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty", sport.

Kilkudziesięciu uczestników pierwszego etapu, którzy uzyskali najwięcej punktów, zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu, który polega na napisaniu eseju na jeden z 15 tematów. 15 autorów najlepszych esejów przechodzi do trzeciego etapu, który odbędzie się w Warszawie. Jednym z jego elementów jest rozmowa z komisją złożoną z recenzentów esejów oraz przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej i Fundacji Wspomagania Wsi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE