Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju już w Mielcu!

Opublikowano:
Autor:

 Betlejemskie Światło Pokoju już w Mielcu! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Harcerze Hufca ZHP Mielec spędzili weekend w Tatrach. Udali się tam z misją przywiezienia mieszkańcom Mielca Betlejemskiego Światełka Pokoju. Sobotę spędzili w Zakopanem, natomiast w niedzielę udali się na Słowację.

- Podczas pobytu w stolicy polskich gór mogliśmy cieszyć się pięknym widokiem, czystym powietrzem i atmosferą zbliżających się świąt! Spacerowaliśmy Doliną Kościeliską, kończąc wędrówkę w Schronisku Ornak oraz zwiedzaliśmy Zakopane!  Wszyscy nasi harcerze byli zachwyceni! – mówi jedna z opiekunek Aleksandra Światowiec.

Jednak najważniejszym punktem wyjazdu była podróż do Słowacji i uroczysta Msza Święta, podczas której przedstawiciel Słowackich Skautów przekazał na ręce Naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy Betlejemski Płomień. Światło jest odbierane z Groty Narodzenia Pańskiego z Betlejem, a następnie rozsyłane na cały świat, aby mogło zagościć na wigilijnym stole każdej rodziny. Polscy harcerze odbierają je od słowackich braci, aby potem podarować je dalej do Niemiec, Danii, Rosji, Ukrainy i Białorusi.

- To piękna tradycja, która w Polsce została przyjęta i zapoczątkowana w 1991r. i jest stale utrzymywana z roku na rok.  Tegoroczne hasło przewodnie BŚP to „Odważnie twórzmy pokój” – mówi instruktorka mieleckiego Hufca ZHP Magda Malikowska.

- Cała uroczystość była niezwykle magiczna. Dwa różne języki, dwa różne kraje, Słowaccy Skauci i Polscy harcerze, a jednak złączyło nas coś wspólnego - służba. Msza Święta była pięknie dopracowana, prowadzona równocześnie w dwóch jeżykach: polskim i słowackim. – podsumowuje Weronika Krawiec.

W wydarzeniu brały udział najważniejsze władze Związku Harcerstwa Polskiego, przedstawiciele i Skauci ze Słowacji oraz środowiska harcerskie z różnych zakątków Polski.

Już w najbliższą niedzielę, 18 grudnia, harcerze przekażą odebrany Betlejemski Płomień mieszkańcom Mielca podczas Harcerskiej Mszy Świętej w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.00 organizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Przed Mszą o godzinie 16.30 obędzie się czuwanie przygotowujące nas do zbliżającego się wydarzenia i odebrania Betlejemskiego Światła, które zagości w naszych domach i na wigilijnych stołach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE