Reklama

Reklama

Bart Staszewski reaguje na pozew Gminy Tuszów Narodowy: "To nie ja jestem kłamcą..."

Opublikowano: 2 października 2020 09:37
Autor:

Bart Staszewski reaguje na pozew Gminy Tuszów Narodowy: "To nie ja jestem kłamcą..." - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W lipcu Bartosz Staszewski, reżyser dokumentalista, a także działacz na rzecz praw społeczności LGBT odwiedził gminę Tuszów Narodowy i umieścił na znaku granicznym tabliczkę "Strefa wolna od LGBT". Wykonane zdjęcie opublikował na swojej stronie facebookowej. Tym projektem fotograficznym Staszewski protestował przeciwko jego zdaniem homofobicznym uchwałom lokalnych samorządów, które przyjęły stanowiska w sprawie ideologii LGBT. Gmina Tuszów Narodowy zdecydowała się na złożenie do sądu pozwu przeciwko Staszewskiemu. Samorząd domaga się od mężczyzny przeprosin i sprostowania w mediach.

Przy wsparciu organizacji  Reduty Dobrego Imienia gmina Tuszów Narodowy złożyła pozew do sądu przeciwko Bartowi Staszewskiemu.


Czytaj także>>Tuszów Narodowy składa pozew. Chodzi o "Strefy wolne od LGBT"


- Kolejny dzień - kolejny pozew. Ledwo dwa dni temu premier przystąpił do ataku na mnie a teraz gmina Tuszów Narodowy zdecydowała się mnie pozwać. To już drugi pozew w ostatnim czasie. Kuriozalne komentarze szefa Reduty, który reprezentuje gminę:  "Świat wierzy kłamcy, który zamieszcza tabliczki z napisem „LGBT Free Zone” szerząc dezinformację. W Polsce nie istnieją żadne „Strefy wolne od LGBT” (...) Naszym zdaniem Staszewski po prostu przedstawia Polaków tak jakby byli nazistami. Dlatego trzeba przeciwko temu występować."
To nie ja jestem kłamcą, to nie ja wymyśliłem haniebne uchwały i nie ja je przegłosowałem. Gminy podkreślają, że boją się stracić środki unijne, więc postanowiły pozwać mnie za moją akcję. To absurd - organy unijne podejmują decyzję na podstawie analiz prawnych. Podobnie norweski MSZ, który zapowiedział po swojej analizie, że nie będzie finansował samorządów, które ogłosiły się homofobicznymi strefami - czytamy w komentarzu Barta Staszewskiego

Bart Staszewski uważa, że pozew Gminy Tuszów Narodowy ma przykryć ewentualną utratę środków finansowych z dotacji europejskich.


- No ale mieszkańcom trzeba to jakoś będzie wytłumaczyć... że straciliśmy 2 mln na remont szkoły czy 10 mln na budowę drogi, że nie powstanie centrum robotyki z funduszy norweskich za 8 mln euro. Postanowiono więc wszystko zrzucić na mnie. Gmina Tuszów Narodowy to jeden z samorządów na który, prawie dwa miesiące temu, złożyliśmy skargę do OLAFu, europejskiej instytucji ds. przeciwdziałania nadużyć finansowych. Ma ona zbadać czy wydatkowanie środków unijnych przez polskie samorządy nie stoi w sprzeczności z unijną zasadą niedyskryminacji. Nie mam obaw i zamierzam kontynuować projekt. Jesteśmy dumni i nie damy się zastraszyć! - pisze Bart Staszewski 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  wacek

  Tylko należy dziękować głupocie Rady Gminy w Tuszowie

 • 10 miesięcy temu | ocena +6 / -0

  kiloston

  Ciemny lud nie uwierzy jakiemuś aktywiście, co to za jeden tak ogólnie? Uwierzą że uchwała była słusznie jednogłośnie przyjęta potem słusznie zatuszowana czy odwołana. Fragment ze strony www gminy z dnia 2019-04-01 Stanowisko Rady Gminy Tuszów Narodowy w sprawie powstrzymania ideologii "LGBT" przez wspólnotę samorządową W związku z wywołaną przez niektórych polityków wojną ideologiczną Rada Gminy Tuszów Narodowy podejmuje deklarację „Samorząd wolny od ideologii „LGBT”. Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej! Samorząd wolny od ideologii „LGBT”

 • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -7

  Rodak

  Skandal i hańba ten człowiek za chwilę wywiesi tabliczki Polska wolna od katolików,sprzedał się za srebrniki i jeszcze się tym chwali.Nie ma zgody na antypolonizm.