Reklama

"Balon" nad Orlikiem przy SP nr 9 w Mielcu

Opublikowano:
Autor:

"Balon" nad Orlikiem przy SP nr 9 w Mielcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Mielec będzie miało własną halę pneumatyczną, tzw "balon" nad boiskiem Orlik przy Szkole Podstawowej nr 9. Dotacja celowa na zakup zadaszenia w wysokości ok. 400 000 złotych pochodzi z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Kilka miesięcy temu, podczas podpisania porozumienia o współpracy między Stowarzyszeniem FKS Stal Mielec, a władzami Mielca, pełniący funkcję prezydenta Fryderyk Kapinos zapowiedział powstanie piłkarskich klas mistrzostwa sportowego w SP9 i dalszy rozwój infrastruktury, umożliwiający treningi przez cały rok.

– Nie możemy zmarnować wielu lat wspaniałych tradycji sportowych miasta. Trzeba pomyśleć o stworzeniu jak najlepszych warunków do uprawnia sportu i rozwoju młodych mielczan – powiedział.  Jednym z głównych zamierzeń był zakup miejskiej hali, która przykryłaby Orlika przy „dziewiątce” umożliwiając treningi uczniów szkoły, a także uczestników akademii piłkarskich, w tym działającej przy FKS Stal Mielec. Tak wyposażony obiekt służyłby również mieszkańcom miasta.

Wartość inwestycji to ok. 800 000 złotych. W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowana dokumentacja związana z przetargiem, mającym wyłonić wykonawcę hali pneumatycznej. – O dofinansowanie tego zakupu z różnych źródeł staraliśmy się od jakiegoś czasu. Dobra wiadomość nadeszła po moim październikowym spotkaniu z premierem Morawieckim w G2Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Cieszę się, że tak ważne miejsce będzie służyło młodym piłkarzom podczas zimowych treningów – powiedział Fryderyk Kapinos.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE