Reklama

Autobus na Jasionkę ze Słowacji

Opublikowano:
Autor:

Autobus na Jasionkę ze Słowacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszają bezpośrednie loty na trasie Rzeszów - Nowy Jork. Aby ułatwić dostęp do tego połączenia uruchomione zostanie połączenie autobusowe pomiędzy Koszycami i Preszowem na Słowacji a lotniskiem w Jasionce.

- Od pierwszego lotu Rzeszów - Nowy Jork zostanie uruchomiona regularna linia, która będzie dowozić pasażerów z sąsiadujących z Podkarpaciem słowackich regionów do lotniska w Jasionce. - mówi Michał Tabisz, prezes portu Lotniczego w Jasionce - Dziś rozmawialiśmy o wspólnym zaangażowaniu w promocję tego połączenia. Zachęcamy naszych sąsiadów z kraju preszowskiego do korzystania z portu lotniczego w Jasionce, bo to dla nich najbliższe lotnisko oferujące bezpośrednie loty transkontynentalne. Liczymy, że informacja o nowym połączeniu dotrze również do Słowaków mieszkających w USA. Mamy sygnały że mieszkańcy z kraju preszowskiego są również zainteresowani nowym połączeniem do Tel Avivu. 

Jak informuje Urząd Marszałkowskie Województwa Podkarpackiego trasa będzie rozpoczynać się w Koszycach, później prowadzić będzie przez Preszow, Barwinek, Krosno, Rzeszów, a kończyć się na lotnisku. Podróżni skorzystają z połączenia również w drugą stronę - po wylądowaniu samolotu i odebraniu bagaży, podróżujący ze Słowacji będą mogli wrócić do Preszowa i Koszyc. Z kursów powrotnych na Słowację będą mogli skorzystać także podróżni wracający samolotem z Tel Avivu.

Przewozem zajmie się firma Trans-Europa z Rzeszowa. Przedstawiciel przewoźnika zapowiedział, że bilety kosztować będą 33 Euro w obie strony i 18 w jedną. Przewidziane będą ulgi dla grup, młodzieży i seniorów.

Zarówno strona polska jak i słowacka zadeklarowały włączenie do projektu organizacji turystycznych – Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej PROT i jej słowackiego odpowiednika KCOR. Przypomnijmy, że w połowie lutego Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Predseda Kraju Preszowskiego Milan Majerský podpisali porozumienie w tej sprawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE