Reklama

[AUDIO WYWIAD] Reforma oświaty jest faktem

Opublikowano:
Autor:

[AUDIO WYWIAD] Reforma oświaty jest faktem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydenci, wójtowie i burmistrzowie z całego powiatu mieleckiego i tarnobrzeskiego spotkali się z Stanisławem Fundakowksim, wicekuratorem oświaty i szefem zespołu ds. Reformy. Samorządowcy zaprezentowali plan reorganizacji swoich szkół. Jak podkreślił, na spotkaniu w Padwi wicekurator Fundakowski, reforma oświaty jest faktem.

To było robocze spotkanie, na którym przedstawiciele samorządu mogli skonsultować swoje pomysły z przedstawicielami kuratorium. We wszystkich gminach dojdzie do przekształcenia gimnazjów w szkoły podstawowe. Obecnie urzędnicy pracują nad przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji związanej z tym procesem. Rady gmin już niedługo będą uchwalać nowe obwody szkolne, a także zgadzać się na przekształcenia szkół.

- Jesteśmy w trakcie przygotowywania uchwał w sprawie projektów sieci szkół. W Padwi omawialiśmy problemy związane z przygotowaniem tej dokumentacji. Udało się wyjaśnić sporo kwestii spornych związanych  chociażby z tym, jak technicznie wywiązać się z zadania, które spoczywa na organizatorach edukacji w danej gminie. Samorządy prezentują nam już projekty zmian sieci szkół. Muszę stwierdzić, że zaproponowane zmiany nie są aż tak rewolucyjne. Jeśli chodzi o obawy nauczycieli związanych z ewentualnymi redukcjami etatów to konkretne dane będziemy znać w momencie uzyskania wszystkich projektów sieci szkół z całego regionu - powiedział nam wicekurator Stanisław Fundakowski.

Więcej w 5 numerze Korso

Posłuchaj wywiadu z wicekuratorem Stanisławem Fundakowskim:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE