Reklama

Anatomia upadku

Opublikowano:
Autor:

Anatomia upadku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie było pieniędzy - były wyniki, teraz są pieniądze, a nie ma wyników – w taki sposób działacze piłkarskiej Stali komentują ostatnie dokonania naszych pierwszoligowców. Bardzo szczęśliwy remis ze Stomilem Olsztyn i spadek zespołu z Mielca na ostatnie miejsce w tabeli przelały czarę goryczy. W efekcie zrezygnowano z usług trenera Janusza Białka. Pisaliśmy już o tym. Teraz znamy kulisy sprawy.

„Zarząd klubu FKS Stal Mielec informuje, że podjął decyzję o odwołaniu Janusza Białka z funkcji trenera pierwszej drużyny. Jednocześnie składa mu podziękowania za dotychczasową pracę, która zaowocowała awansem do 1. ligi. Taki komunikat działacze wystosowali do mediów we wtorek 20 września.

Niewiarygodny scenariusz
Odsunięcie od pracy z zespołem trenera Białka odbiło się szerokim echem nie tylko w Mielcu, ale i w całej Polsce. To pierwszy trener zaplecza ekstraklasy w bieżącym sezonie, który stracił pracę. Jeszcze kilka miesięcy temu nikt by nie uwierzył w taki scenariusz. To nie kto inny tylko Janusz Białek był głównym architektem historycznego awansu piłkarzy Stali Mielec do I ligi. Nikt się nie mógł spodziewać, że ten sukces stanie się źródłem klęski trenera, działaczy i samych piłkarzy. 

Mówi się, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Wydaje się, że w odniesieniu do ostatniego miejsca piłkarzy z Mielca po 10 kolejkach 1. ligi, takie stwierdzenie mija się z prawdą. Przyczyn tego niepowodzenia jest wiele i mniejsze czy większe cegiełki dołożyli do tego wszyscy. Tak to już w sporcie jest, że główna odpowiedzialność spoczywa jednak na trenerze. Dlatego zarząd klubu postanowił, że dłużej już czekać na pierwsze zwycięstwo Stali w I lidze z trenerem Białkiem nie można.

Więcej w 39 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE