Reklama

A może rzucić wszystko i ruszyć w Bieszczady? Majówkowych podróży ciąg dalszy

Opublikowano:
Autor:

A może rzucić wszystko i ruszyć w Bieszczady? Majówkowych podróży ciąg dalszy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć już udowodniliśmy, że nie samymi Bieszczadami Podkarpacie stoi, to we wschodniej części województwa spotkać można wiele ciekawych miejsc.

Kuńkowce, Wioska Fantasy, powiat przemyski


Wioska Fantasy to park tematyczny, w którym znajduje się replika średniowiecznej osady obronnej.
Wioska Fantasy leży na niewielkim wzniesieniu na skraju lasu. Prowadzi do niej drewniany mostek. Po prawej stronie zbocza wybudowano trzy chaty większe, a wyżej trzy mniejsze. Po lewej stronie nad samym stawem stoją trzy chaty rybaków.
Nad tymi drobnymi zabudowaniami góruje warowny gród z wysypanym żwirem dziedzińcem, otoczony wieżami i palisadą.
Turyści, oprócz zwiedzania grodu, mogą spróbować strzelania z łuku, walki bezpieczną bronią, rzucania nożem/toporem.

 

Park Gwiezdnego Nieba, Lutowiska, Bieszczady

W Bieszczadach  dzięki prawdziwej, niespotykanej w mieście ciemności, można gołym okiem zobaczyć tysiące gwiazd. Oprócz tego na turystów czekają warsztaty i zajęcia z fotografii przyrodniczo-astronomicznej, a także pokazy astronomiczne.

 

Balony nad Krosnem

Od 1 do 5 maja pasjonaci latania mogą brać udział w gratce dla fana podniebnych lotów.  Ta największa impreza plenerowa na Podkarpaciu rokrocznie gromadzi tysiące odwiedzających. Nad krośnieńskimi dachami pojawia się wtedy dziesiątki kolorowych balonów. Na niebie podziwiać można również akrobacje z udziałem zespołów lotniczych - Baltic Bees Jet Team. Balony pofruną również nocą, na „Nocnej Prezentacji Balonów”.

 

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła, Uherce Mineralne

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła to interaktywne i nowoczesne muzeum prowadzące warsztaty ginących zawodów. Znajduje się w odremontowanym budynku dawnej szkoły z początku XX w. w Uhercach Mineralnych.

Zajęcia w szkole rozpoczynają się od wizyty w sali na poddaszu, miejsca gdzie dawniej mieszkał przedwojenny nauczyciel. Przed warsztatami hologramowe postaci dziewczynki i jej dziadka opowiedzą turystom o dawnej szkole, ginących zawodach i Bieszczadach z dawnych czasów. Na parterze szkoły, w trzech rzemieślniczych pracowniach: garncarskiej, kaligrafii oraz piekarni odbywają się zajęcia warsztatowe. Uczestnicy lekcji mogą samodzielnie upiec tradycyjne proziaki, wykonać gliniany garnek oraz wykaligrafować list miłosny albo listę zakupów. 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE