Dzisiaj (4 lipca) wypada 81 rocznica śmierci generała Władysława Sikorskiego. O godzinie 17:00 w Tuszowie Narodowym odprawiona zostanie Msza Święta za duszę śp. Władysława Sikorskiego. Po niej zostaną złożone kwiaty oraz zapalony znicz przy pomniku generała.
Przyczyna śmierci generała Władysława Sikorskiego
W czasie II wojny światowej, śmierć gen. Sikorskiego stała się śmiercią sprawy polskiej na arenie międzynarodowej. Jaka była przyczyna śmierci generała? Do dziś nie wiadomo czy był to wypadek czy może doskonale zaplanowany zamach. Są różne wątpliwości, liczne niedomówienia, które pasjonaci historii starają się wyjaśnić.W Centrum Pamięci Generała Sikorskiego, które mieści się w jego domu narodzin przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuszowie Narodowym, zostały wyeksponowane książki i artykuły o generale W. Sikorskim. Stanowią one interesującą lekturę, która pozwala na wyrobienie zdania na temat osoby generała, jego roli i znaczenia w historii RP. Ukazują one również podłoże domniemanego zamachu.Czytaj także: Uciekła z miejsca zdarzenia. Policja poszukuje świadków
Gmina Tuszów Narodowy zachęca do lektury
Zachęcamy również do głębszego przestudiowania biografii generała i jego roli w tak trudnym okresie dziejów jak II wojna światowa, której początek wiąże się z kolejnym rozbiorem II Rzeczypospolitej w dniu 17 września 1939 roku poprzedzonym paktem Ribbentrop - Mołotow. Fakt nawiązania stosunków dyplomatycznych Sikorskiego z Moskwą w lipcu 1941 r. – budzący tak wiele emocji w kręgach skrajnej prawicy- był wielkim dziełem dyplomatycznym i udowodnił, że generał to nie tylko żołnierz, lecz to również mądry i przewidujący polityk, który dla swojego narodu czyni i wybiera to, co w danym momencie najlepsze.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.