Reklama

5 tys. osób otrzymało pożyczki z PUP Mielec. Czy mogą teraz spodziewać się kontroli?

Opublikowano: śr, 12 sie 2020 13:43
Autor:

5 tys. osób otrzymało pożyczki z PUP Mielec. Czy mogą teraz spodziewać się  kontroli?   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pożyczka w wysokości 5 tys. zł udzielana przez powiatowe urzędy pracy mikroprzedsiębiorcom, w tym samozatrudnionym była prawdziwym hitem tarcz antykryzysowych. Powody były proste. Nie trzeba się były wykazywać żadną stratą w działalności, a jedyny warunek to utrzymanie działalności przez trzy miesiące od chwili otrzymania pożyczki. Po tym okresie automatycznie była ona umarzana.

Pożyczka w wysokości 5 tys. zł z urzędu pracy była rzeczywiście bardzo atrakcyjna. W skali kraju sięgnęło po nią ok. 2 mln osób. W PUP Mielec otrzymało ją dokładnie 4 991 osób, a kwota przekazanych im środków to blisko 25 mln zł.

Jeśli  chodzi o wykorzystanie pożyczek  to miały  być  one przeznaczone na bieżące pokrycie kosztów związanych z działalnością gospodarczą, np. na opłacenie podatków, składek, kosztów wynajmu lokalu.

W najbliższym czasie  dużej części osób minie trzy miesiące od  otrzymania pożyczki. Czy teraz mogą się spodziewać kontroli jej wykorzystania? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Grzegorza Duraka,  dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

- Kwestie wydatkowania środków na walkę  ze skutkami koronawirusa reguluje  specjalna ustawa  dotycząca  COVID-19,  która nie deleguje  uprawnień kontrolnych na  powiatowe urzędy pracy. Jedynie w treści zawieranych umów urząd zastrzega prawo przeprowadzenia kontroli u przedsiębiorcy w zakresie przestrzegania postanowień umowy, wydatkowania środków. Na dzień dzisiejszy nie prowadzimy kontroli w zakresie udzielonego wsparcia,  skupiamy się na płynnym wydatkowaniu środków i  zarazem wspieraniu lokalnych przedsiębiorców – powiedział dyrektor Grzegorz Durak.

Póki co można więc spać spokojnie.


CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Koszka

    Kontrola powinna byc