Zagrają w finałach mistrzostw Polski w futsalu - SMS Stal Mielec w elicie

Autor: | Zdjęcie: SMS Stal Mielec

Zagrają w finałach mistrzostw Polski w futsalu - SMS Stal Mielec w elicie - Zdjęcie główne

foto SMS Stal Mielec

SportDrużyna KF STAL MIELEC złożona z uczniów SMS STAL MIELEC wywalczyła awans do turnieju finałowego futsalowych mistrzostw Polski. W trzeciej decydującej rundzie, grając w roli gospodarza, podopieczni trenerów Sekuły i Skowrona pokonali świętokrzyski Futsal Team Jędrzejów oraz Wandę Kraków i razem z drużyną Pogoni Lubaczów zakwalifikowali się do czołowej szesnastki w kraju.

Turniej finałowy rozegrany zostanie na Śląsku w miejscowości Wilkowice w połowie lutego.

Wielkie gratulacje dla chłopaków i ich trenerów. To ogromny sukces. Nasza współpraca pomiędzy szkołą sportową SMS Stal Mielec i KF Stal Mielec przynosi bardzo dobre rezultaty i daje możliwość bardziej wszechstronnego rozwoju dla naszych uczniów. Wart podkreślenia jest fakt, że nasza szkoła obok futsalowego hegemona Rekordu Bielsko-Biała, to jedyne dwa ośrodki, które wprowadziły swoje drużyny do turniejów finałowych Mistrzostw Polski we wszystkich czterech kategoriach wiekowych rozgrywanych w sezonie 2023/24

- komentuje Paweł Mrozik - dyrektor sportowy SMS Stal Mielec

Skład: Karol Rogóż, Krystian Sokołowski, Vlad Shevchenko, Igor Kilian, Hubert Garboś, Oliwier Zięba, Błażej Kawalec, Jakub Wilk, Szymon Szlek, Kuba Ziobroń, Kuba Jaskuła, Oliwier Legiecki, Mateusz Labiś

​Trzecia runda Mistrzostw Polski to nie jedyny turniej futsalowy, rozgrywany był w weekend w Mielcu. W hali przy Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się mistrzostwa Podkarpacie w kategorii U15. Tu wystąpiły aż trzy mieleckie kluby i to między nimi odbyła się rywalizacja o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Wygrała drużyna Stali Mielec, przed AP Piłkarskie Nadzieje Mielec. Podium uzupełniła ekipa Legiona Pilzno po wygranej w meczu o brąz ze Stalą Łańcut. Na szóstym miejscu sklasyfikowany został KF Stal Mielec. Królem strzelców zawodów został Emil Ziobroń z APPN Mielec.

Skład APPN: Emil Ziobroń, Ignacy Adamczyk, Igor Matuszczak, Karol Lewandowski, Kacper Łączyński, Nikodem Jastrzab, Szymon Skotnicki, Paweł Pudysz, Bartosz Krupa, Filip Lis, Michał Kaniowski,   Nikodem Jarmuła, Krystian Kośmider, Tymoteusz Surowiec