Reklama

System szkolenia w Mielcu szansą dla młodych zawodników. Piłkarskie Nadzieje blisko współpracują ze Stalą Mielec

Opublikowano:
Autor:

System szkolenia w Mielcu szansą dla młodych zawodników. Piłkarskie Nadzieje blisko współpracują ze Stalą Mielec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Trwa ścisła współpraca dwóch mieleckich akademii piłkarskich - PGE Stali Mielec oraz Piłkarskich Nadziei. Dzięki temu najlepsi zawodnicy, wyszkoleni w obu klubach trafiają do Stali Mielec, gdzie mogą się dalej rozwijać i piąć po szczeblach piłkarskiej przygody.

O szkoleniu młodzieży napisano już wiele. O klubach i akademiach, które robią to najlepiej, także. Sporo z takich ośrodków znajduje się na Podkarpaciu,  co roku do klubów w najwyższej ligi przekazują one po kilku zawodników. Ale w Mielcu działa klub AP Piłkarskie Nadzieje, który na najwyższy poziom przekazuje nie pojedynczych adeptów futbolu, a całe drużyny i robi to rok w rok. Łącznie mielecka Akademia przekazała przez ostatnie trzy lata drużyny z roczników 2003, 2004, 2005 i 2006. 

Rocznik 2006 to już czwarty rocznik w całości przekazany przez Piłkarskie Nadzieje do PGE Stali Mielec. Nadzieje swoich zawodników eksportują też dalej, chociażby do Legii Warszawa - od dwóch lat występuje tam Sebastian Kieraś. O ich zawodników pytają też Lech Poznań, Zagłębie Lubin czy Jagiellonia, a także kluby z Zachodu, Ajax, Wolfsburg czy Liverpool. 

- To zainteresowanie nie jest przypadkowe. Nasze drużyny kilka razy w roku rywalizują z najlepszymi w Europie. W ostatnich latach byliśmy chociażby na turniejach w Londynie, Manchesterze, Barcelonie czy w Monachium - opowiada wiceprezes akademii Paweł Mrozik. 

Mielczanie regularnie biorą udział w turniejach międzynarodowych i choć w tym sezonie ich plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, to przed marcem zdążyli już zagrać w Hiszpanii, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie. - Jakość szkolenia w APPN została potwierdzona też "złotym certyfikatem" Polskiego Związku Piłki Nożnej w nowatorskim programie prowadzonym przez piłkarską centralę - podkreśla Mrozik. 

- Cieszy nas wzorowa współpraca ze Stalą Mielec, zainteresowanie naszymi wychowankami ze strony najlepszych w kraju i klubów zagranicznych, a także uznanie PZPN. Jeżeli chcieliby państwo rozpocząć przygodę ze sportem, to serdecznie zapraszamy już 5-latków, zarówno chłopców, jak i dziewczynki - kończy przedstawiciel Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE