Reklama

Prezydent Wiśniewski: Władze miasta są gotowe wspomóc FKS Stal Mielec

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Prezydent Wiśniewski: Władze miasta są gotowe wspomóc FKS Stal Mielec - Zdjęcie główne

Czy miasto wesprze klub? | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Prezes PGE FKS Stali Mielec Jacek Klimek zwrócił się do samorządu miasta Mielca z prośbą o udzielenie klubowi pożyczki w wysokości 5 milionów złotych. Podczas dzisiejszej (30 września) sesji rady miasta Mielca, prezydent określił stanowisko miasta, jednak nie podał ostatecznej decyzji.

Ekstraklasowa Stal Mielec jest w trudnej sytuacji finansowej. Bez pomocy ze strony samorządu może dojść do katastrofy. Dlatego prezes Stali Mielec, Jacek Klimek, w liście, który trafił do mieleckich samorządowców, zwrócił się o pożyczkę. Wskazał, że powody problemów finansowych to mniej lub bardziej trafne decyzje podjęte przez poprzednie władze. Dotyczyły one "transferów, prowizji dla menadżerów, podpisanych bardzo niekorzystnych z punktu widzenia klubu, długoterminowych kontraktów, w tym tych z kolejnymi trenerami, ale także w związku z olbrzymimi, powstającymi przez ostatnie lata długami wobec ZUS, Urzędu Skarbowego".

Pierwsze rozmowy dotyczace wsparcia klubu rozpoczęły się już w maju tego roku. Zarówno ze strony gminy jak i klubu odbywały się spotkania robocze by znaleźć rozwiązanie tej sprawy - powiedział Prezydent Wiśniewski. Pod uwagę brane były różne rozwiązania: zakup logo FKS Stal Mielec, zwiększenie dotacji promocji poprzez sport, zwiększenie reklamy logo miasta Mielca na sprzęcie treningowym zawodników.

Po analizie przedstawionych dokumentów, skierowano wniosek o wycenę wartości rynkowej klubu. - Zgodnie z umową, wycena rozpocznie się 1 października i zakończy w przeciagu miesiąca - podsumował prezydent Mielca. - Taka wycena jest nam konieczna gdyż musimy sprawdzić czy klub jest wypłacalny. - poinformowała skarbnik miasta.

Równocześnie rozpatrywane było udzielenie pożyczki, która jest możliwa, ponieważ reguluję ją ustawa o pożyczkach ze środków publicznych. Jednocześnie informuję ona o tym że pożyczka musi służyć interesowi publicznemu.

Na podstawie dostępnej analizy finansowej miasto może udzielić pożyczki w wysokości do 2 mln złotych z terminem spłaty do 24 miesięcy. - Władze miasta są gotowe wspomóc klub FKS Stal Mielec, jednak działania muszą odzwierciadlać możliwości finansowe naszego miasta - zakończył Wiśniewski. - Klub był i  jest dobrą wizytówką miasta i mam nadzieję, że nadal nią będzie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy