Reklama

Burmistrz wygrywa sprawę sądową

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Burmistrz wygrywa sprawę sądową - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Przecławia, Renata Siembab, opublikowała w mediach społecznościowych i przekazała podczas sesji Rady Miejskiej oświadczenie dotyczące zakończonej sprawy sądowej. Chodziło w niej o ochronę dóbr osobistych przewodniczącej Rady Miejskiej Moniki Skowrońska-Ziomek.

Przypomnijmy. Władze gminy Przecław zgłaszały swoje wątpliwości związane z sprzedażą nieruchomości w Wylowie, która należała do spółki gminnej "Dwa Brzegi". Chodzi o budynek szkoły wiejskiej i teren wokół budynku. Władze gminy planowały remont tamtejszej drogi, jak się okazało - fragment drogi znajdujący się obok szkoły jest w rękach prywatnych.

Do sprzedaży tego  terenu doszło w 2015 roku, kiedy spółką kierowała obecna przewodnicząca Rady Miejskiej w Przecławiu Monika Skowrońska-Ziomek.

W lutym władze gminy zwołały konferencje prasową i zarzucały Monice Skowrońskiej-Ziomek liczne zaniedbania.

Uważamy, że są uchybienia prawne na etapie samej sprzedaży tej szkoły. Dla przykładu chodzi o zaniżoną wartość nieruchomości przy pierwszym przetargu w stosunku do operatu, co jest niedopuszczalne - mówiła podczas konferencji burmistrz Przecławia Renata Siembab

Była prezes odpierała zarzuty, twierdząc, że wszystkie procedury prowadzenia przetargu zostały dochowane.

- Procedura przetargowa została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, został sporządzony operat szacunkowy określający wartość nieruchomości - mówiła Monika Skowrońska-Ziomek.

Do sądu skierowała pozew przeciw burmistrz Renacie Siembab o ochronę dóbr osobistych. Jak zakończyła się ta sprawa?


- Pragnę poinformować mieszkańców gminy Przecław, iż 27 września zapadło rozstrzygnięcie w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu z powództwa Moniki Skowrońskiej-Ziomek przeciwko Renacie Siembab o ochronę dóbr osobistych. Sprawa dotyczy podania przeze mnie informacji na konferencji prasowej w dniu 22 lutego 2021 roku o sprzedaży Szkoły w Wylowie wraz z fragmentami drogi pokrytej asfaltem – przekazała burmistrz Renata Siembab. -  Powództwo zostało oddalone w całości i zasądzono od powódki Moniki Skowrońskiej-Ziomek koszty postępowania w wysokości 720 złotych na rzecz pozwanej Renaty Siembab.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy