PKO BP Ekstraklasa. Kibice Stali Mielec na meczu z Motorem Lublin [ZDJĘCIA]

PKO BP Ekstraklasa. Kibice Stali Mielec na meczu z Motorem Lublin [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
33
zdjęć

SportNiedzielny mecz Stali Mielec z Motorem Lublin nie tylko przyniósł cenne zwycięstwo 1:0, ale także wyjątkowe emocje na trybunach. Mieleccy kibice licznie przybyli na stadion, tworząc niezapomnianą atmosferę. Nie zabrakło owacji na stojąco i wzruszających momentów, a obecność legend klubu z sezonu 1988/89 sprawiła, że to wydarzenie pozostanie w pamięci na długo.

Niedziela, 22 września była dla kibiców Stali Mielec dniem pełnym emocji i niezapomnianych wrażeń. Mecz 9. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Stal podejmowała Motor Lublin, przyciągnął na stadion ponad 5 tysięcy fanów biało-niebieskich. Choć spotkanie rozpoczęło się nieco nerwowo, to gorące wsparcie z trybun nie ustawało przez całe 90 minut, a kibice nie zawiedli – swoją energią pomogli drużynie zdobyć cenne trzy punkty.

Od pierwszego gwizdka atmosfera na stadionie była napięta. Mielczanie, którzy pragnęli przełamać serię niepowodzeń, mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców. Trybuny zapełniły się flagami, szalikami i transparentami, a doping nie ustawał ani na chwilę. Motor Lublin, mimo że walczył zaciekle, nie zdołał przerwać świetnej passy Stali w drugiej połowie meczu. Gol Serhija Krykuna, który padł w 50. minucie po precyzyjnym podaniu Roberta Dadoka, wywołał falę radości na trybunach. Kibice zareagowali głośnym okrzykiem i owacjami, które niosły się po całym stadionie.

Jednak nie tylko sportowe emocje były tego dnia na pierwszym planie. W przerwie meczu doszło do wyjątkowego wydarzenia – uhonorowania drużyny Stali Mielec z sezonu 1988/89. Piłkarze, trenerzy i członkowie sztabu tamtej legendarnej ekipy pojawili się na murawie, a ich wyjście zostało przyjęte owacją na stojąco. Wzruszeni kibice docenili osiągnięcia drużyny, która 35 lat temu zdobyła 5. miejsce w Ekstraklasie jako beniaminek. Na stadionie zapanowała wyjątkowa atmosfera, pełna wspomnień i sentymentu, a pamiątkowe zdjęcie drużyny tamtych lat stało się jednym z najbardziej wzruszających momentów dnia.

Dla mielczan, którzy w liczbie ponad 5 tysięcy przyszli na stadion, to spotkanie było czymś więcej niż tylko meczem piłkarskim. To był symboliczny moment, w którym mogli oddać hołd dawnym bohaterom, a jednocześnie cieszyć się ze zwycięstwa współczesnej drużyny. Dzięki wsparciu kibiców, Stal Mielec przerwała złą passę i dała nadzieję na lepszą przyszłość w Ekstraklasie.

Teraz fani Stali Mielec będą żyli nadzieją na kolejne sukcesy drużyny, która w sobotę zmierzy się z Górnikiem Zabrze.