PKO BP Ekstraklasa. FKS Stal Mielec ponosi porażkę w Białymstoku

Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

PKO BP Ekstraklasa. FKS Stal Mielec ponosi porażkę w Białymstoku - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik

SportW 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała u siebie FKS Stal Mielec 2:0.

Początek meczu był spokojny, z pierwszym strzałem na bramkę w 11. minucie ze strony Jagiellonii. W 24. minucie Jesus Imaz posłał podanie za plecy obrońców, a Afimico Pululu strzelił gola, dając prowadzenie Jagiellonii. W pierwszej połowie tempo meczu nie zachwycało, a Stal Mielec miała niewiele okazji do strzałów.

W drugiej połowie Jagiellonia zaczęła dominować. W 60. minucie Taras Romanczuk i Lamine Diaby-Fadiga zastąpili Aureliena Nguiambę i Afimico Pululu. Niedługo potem Jesus Imaz podwyższył wynik na 2:0. W 69. minucie Jagiellonia miała okazję na trzecią bramkę z rzutu karnego, lecz Hansen nie wykorzystał jedenastki.

Jagiellonia nadal dominowała, mimo że Stal Mielec nie poprawiła swojej gry ofensywnej. W końcówce spotkania Jagiellonia miała jeszcze kilka okazji do zdobycia kolejnej bramki, ale nie zdołała ich wykorzystać. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 2:0 (1:0)
Bramki: Afimico Pululu 24, Jesus Imaz 67

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Jetmir Haliti, Joao Moutinho - Miki Villar, Aurelien Nguiamba (60' Taras Romanczuk), Nene (80' Alan Rybak), Kristoffer Hansen (71' Dominik Marczuk) - Jesus Imaz (71' Jarosław Kubicki), Afimico Pululu (60' Lamine Diaby-Fadiga)

Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Alvis Jaunzems, Bert Esselink, Mateusz Matras, Marvin Senger (76' Dawid Tkacz), Krzysztof Wołkowicz - Maciej Domański (83' Adrian Bukowski), Matthew Guillaumier (62' Fryderyk Gerbowski), Piotr Wlazło, Koki Hinokio (83, Łukasz Wolsztyński) - Ilja Szkurin (76' Ravve Assayag)