Reklama

Nie doskonały, ale najlepszy

Opublikowano:
Autor:

Nie doskonały, ale najlepszy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Do końca bieżącego roku projekt budowlany, potem projekt wykonawczy i pozwolenie na budowę.

W międzyczasie rozbiórka starej hali i w marcu przyszłego roku wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Potem przetarg na znalezienie wykonawcy i 18 miesięcy na zamienienie projektów i planów na nowy obiekt, który na przełomie 2018/2019 roku powinien stanąć w miejscu popularnej hangar-areny. Tak wygląda harmonogram realizacji największej inwestycji Mielca ostatnich dziesięcioleci, czyli budowy hali sportowo-widowiskowej z pływalnią.

W poprzednim numerze Korso informowaliśmy o rozstrzygnięciach konkursu na opracowanie koncepcji projektowej nowej hali wraz z jej bryłą. Zdecydowanie najlepszy spośród siedmiu zaprezentowanych prac okazał się projekt Radosława Guzowskiego z Warszawy.

Trzy niezależne części
Na całość projektowanego nowego obiektu składa się hala widowiskowo- sportowa, hala treningowa i zespół basenowy. Projektanci starali się każdą z trzech części usytuować w ten sposób, aby możliwe było ich niezależne funkcjonowanie. Hala dla widzów jest dostępna z dwóch stron. Od strony ul. Solskiego mamy również wejście do zespołu basenowego, a od strony ul. Kusocińskiego wejście do części treningowej.

Przed wejściem od strony ul. Solskiego znajduje się obszerny brukowany plac z wplecionymi kolistymi fragmentami pozostawionej zieleni. Z boku części basenowej usytuowano dodatkowy parking dla osób korzystających z pływalni. Zespół basenowy został zaprojektowany w ten sposób, że istnieje możliwość połączenia go z istniejącymi basenami odkrytymi.

Więcej w 32 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE