Reklama

Milionowe inwestycje na błoniach MOSiR-u

Opublikowano:
Autor:

Milionowe inwestycje na błoniach MOSiR-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Trzy nowe boiska, skate park z parkourem, plac zabaw i ścieżka biegowa

Podczas niedawnej sesji rady miasta prezydent Mielca Daniel Kozdęba potwierdził pozytywny wynik starań mieleckiego magistratu o uzyskanie blisko trzymilionowego dofinansowania na modernizację bazy sportowej na tzw. Błoniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Jest to druga po budowie nowej hali sportowo-widowiskowej inwestycja związana ze sportem i rekreacją, która została zaplanowana na najbliższe lata. Chodzi o nowe zagospodarowanie terenów przy ulicy Jagiellończyka i Padykuły oraz przy ulicy Baczyńskiego.

Dwa źródła, dwa projekty
Jeszcze w ubiegłym roku przystąpiono do opracowana dokumentacji projektowej, co było warunkiem aplikowania o zewnętrzne dofinansowanie. Wartość tej inwestycji oszacowano na blisko osiem milionów złotych. Miała być realizowana w dwóch etapach. W budżecie 2016 zarezerwowano na nią wstępnie 1,4 mln zł, ale brano pod uwagę zwiększenie tej kwoty, co uzależnione było od ilości pieniędzy pozyskanych z zewnątrz. 

Okazało się, że dofinansowania można uzyskać z dwóch źródeł – zarówno z Ministerstwa Sportu, jak i z Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Wykorzystując koncepcję zagospodarowania terenów MOSiR-u opracowaną już ponad dwa lata temu (była prezentowana na łamach Korso), inwestycję podzielono na dwa oddzielne projekty. W sumie na oba udało się pozyskać łącznie 2,9 mln zł dofinansowania przy całkowitej wartości kosztorysowej wynoszącej 7,8 mln.

Więcej w 29 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE