Mieleckie Nadzieje podbiły Wembley

Mieleckie Nadzieje podbiły Wembley - Zdjęcie główne

SportDrużyna AP Piłkarskie Nadzieje Mielec (rocznik 2006) pod wodzą trenera Pawła Mrozika w przedświątecznym tygodniu wybrała się do Londynu, gdzie wzięła udział w turnieju „Wembley Christmas Cup 2016”.

Zaproszenie na tę prestiżową imprezę to skutek wcześniejszych świetnych występów „mieleckich orłów” na turniejach w Austrii, Finlandii i Manchesterze. W stolicy Zjednoczonego Królestwa mielczanie olśnili wszystkich. Wygrali wszystkie siedem spotkań rozgrywanych na obiektach Wembley Goals, zdobywając okazały puchar i złote medale.

W pokonanym polu zostawili angielskie i walijskie drużyny m.in. Birmingham, Southampton, Cardiff czy w finale - FC Londyn. Dwóch zawodników APPN zostało też wyróżnionych indywidualnie. Królem strzelców został Bartłomiej Walczyk, a najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto Jakuba Wójcika. Grą mielczan zachwycali się min. Collin Ried - słynny angielski trener i scout brytyjskich klubów, Dariusz Gęsior obserwujący zmagania z ramienia PZPN, a także konsul RP w Londynie.