Reklama

Szachiści z Wadowic Górnych na Mistrzostwach Polski

Opublikowano: wt, 26 kwi 2022 08:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport XXI Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach odbyły się w dniach 20 – 24 kwietnia w Głuchołazach w województwie opolskim. Przedsięwzięcie swym Patronatem Honorowym objął między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Sprawiedliwości. Wśród uczestników byli też mieszkańcy powiatu mieleckiego.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych

20 kwietnia, rozpoczęły się w Głuchołazach Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, które trwały do 24 kwietnia. Zawodnicy mieli do rozegrania 9 rund, tempo gry wynosiło 90 minut na partię dla zawodnika + 30 sekund na każde posunięcie.

Oprócz klasyfikacji generalnej prowadzona była także klasyfikacja dla poszczególnych rodzajów służb: Wojsko, Policja, Państwowa Straż Pożarna, Służba Więzienna, Izba Celna, Straż Graniczna i Ochotnicza Straż Pożarna.

W gronie 68 uczestników było dwóch zawodników KGL Szarotka Wadowice Górne. Przemysław Kopacz reprezentuje Komendę Powiatową Policji w Mielcu, natomiast Mikołaj Kopacz  młodzieżową drużynę OSP Wadowice Górne.

W tegorocznym turnieju funkcjonariusz zajął 5 miejsce wśród swoich kolegów policjantów z całej Polski. 

St. asp. Przemysław Kopacz na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Radomyślu Wielkim. Szachy to dla niego rodzinna tradycja. Funkcjonariusz gra od 7 roku życia. Swoją pasję niejednokrotnie przekłada na pole służbowe.

W szachach szukam tego co u sprawców - błędów, jak znajdę błąd przeciwnika to wygrywam partię, tak samo jak sprawcę, znajdę błąd sprawcy to złapię podejrzanego” - powiedział podczas turnieju, wypowiadając się dla Telewizji Polskiej.

Mikołaj Kopacz, który debiutował na mistrzostwach zdobył 4,0 pkt. (17 miejsce wśród zawodników reprezentujących OSP).

Ogólnopolski Masowy Turniej Szachowy

24 kwietna odbył się we Frysztaku Finał Wojewódzki  64. Ogólnopolskiego Masowego Turnieju Szachowego LZS o "ZŁOTĄ WIEŻĘ", w którym w gronie 16 zespołów zagrały dwie drużyny KGL Szarotka. 

Rozgrywki przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry wynosiło 12 minut na partię dla zawodnika plus 2 sekundy na każde osunięcie. Sędziował Marian Bysiewicz (FA).

KGL Szarotka w składzie: Kulig Paweł, Sypek Szymon, Miga Sebastian, Należna Gabriela z dorobkiem 8,0 pkt. (16,0) uplasowała się na 6 miejscu.

Rewelacyjnie spisali się też rezerwowi  -  Chlebicki Mateusz, Łuszcz Maciej, Szęszoł Adrian i Szęszoł Weronika -którzy występując w składzie KGL Szarotka II, zajęli 9 miejsce zdobywając 7,0 pkt. (14,0). 

Zwyciężyła z kompletem punktów drużyna TSz SKOCZEK Sędziszów Młp.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy