Reklama

Mielec: Niesamowity Dawid Piłat

Opublikowano:
Autor:

Mielec: Niesamowity Dawid Piłat  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dawid Piłat w rzucie pięciokilogramowym młotem złamał granicę 80 metrów. Zawodnik LKS Stal Mielec jest obecnie wiceliderem światowych tabel - prowadzi Bułgar Valentin Andreev 82.72.

Dawid Piłat to bez wątpienia jeden z najbardziej utalentowanych młociarzy nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie. Dość powiedzieć, że od 1995 roku żaden junior młodszy w Polsce nie rzucał tak daleko, jak wychowanek mieleckiej LKS Stali. 

Takiego wyczynu dokonał  podczas 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Warto również zaznaczyć, że cała reprezentacja LKS Stali Mielec spisała się bardzo dobrze. 

Z piątki zawodników mieleckiego klubu, która zdołała zakwalifikować się do mistrzostw, bardzo dobrze zaprezentowali się liderzy tegorocznych tabel: Kamil Piecuch (trener Marzena Kulig) i Dawid Piłat, którzy potwierdzili swoją supremację nad swoimi rywalami. Kamil - ubiegłoroczny mistrz Polski młodzików bez większego problemu zwyciężył w chodzie na 10 000 metrów w czasie 51:04.66.

Drugi z naszych liderów - podopieczny Ryszarda Jakubowskiego - Dawid Piłat, ubiegłoroczny wicemistrz Polski w tej kategorii wiekowej, potwierdził świetną tegoroczną dyspozycję, zwyciężając w rzucie młotem (5 kg) rewelacyjnym wynikiem 80.05 m. Zawodnik LKS Stal Mielec jest obecnie wiceliderem światowych tabel (prowadzi Bułgar Valentin Andreev 82.72.) Warto przypomnieć, że rekord Polski w kategorii U18 należy do Macieja Pałyszko ze stołecznej Legii i wynosi 82.88 m. Został ustanowiony w 1995 roku.

Pozostała trójka debiutantów wystąpiła na miarę swoich obecnych możliwości.

Hubert Wójcik (trener Marzena Kulig) zajął 14 miejsce w chodzie na 10 000 metrów z rekordem życiowym - 61:52.57.

Julia Stobierska (trener Tomasz Torba) ukończyła swoją konkurencję trójskoku na pozycji szesnastej z nową "życiówką" 10.75 metra.

Kończący rywalizację na stadionie w Poznaniu Kacper Jaworski (trener Stanisław Zioło), po biegu eliminacyjnym na dystansie 800 m, pobiegł w finale B, zajmując czwarte miejsce z wynikiem 1:59.13.

W klasyfikacji medalowej LKS Stal Mielec zajął 6 miejsce, zdobywając jednocześnie 27 punktów do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Wracając jeszcze na koniec do Dawida Piłata, to przebywa on obecnie na Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Baku. Tam już bezpośrednio będzie rywalizował z zawodnikiem, który jako jedyny rzuca od niego dalej. Wprawdzie Bułgar Walentin Andrejew osiągnął tego lata aż 82,72 m, ale szkoleniowcy juniorów zwykle podkreślają, że podczas bezpośredniej rywalizacji w tym wieku różnice w tabelach nie odgrywają jeszcze tak wielkiej roli. Poza umiejętnościami i formą o kolejności na podium decyduje jeszcze odporność na stres, a w przypadku Piłata podobno jest z tym całkiem nieźle.

Nam pozostaje więc życzyć powodzenia i mocno trzymać kciuki za wychowanka i zawodnika LKS Stali Mielec. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE