Jedną z atrakcji dla najmłodszych podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Mielcu była obecność sekcji WOT w pełnym uzbrojeniu i oporządzeniu.
Biegacze mieli do pokonania trasę 1963 m. Każdy uczestnik dostał starter z pamiątkową koszulką i innymi gadżetami. Pamiątkowe medale za ukończenie biegu wręczali: członkowie stowarzyszenia Społeczno-Edukacyjnego "Orzeł Biały - Strzelec", poseł Fryderyk Kapinos, wójt Gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzej Marczenia, Dyrektor Oddziału ARP Waldemar Barnaś, reprezentant Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu Dawid Zagraba, prezes Fundacji Non Notus Romuald Rzeszutek oraz mielecki regionalista Stanisław Wanatowicz.
Od godz. 9.00 do 14.00 odbyła się Sztafeta Pokoleń (organ. Komitet BPŻWNwM, Fundacja Non Notus, GRH im. Wojciecha Lisa ps. "Mściciel", Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne "Orzeł Biały - Strzelec", Jednostka Strzelecka 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu.
Pozostałe atrakcje:
9.00 do 13.00 – Mobilny Punkt Krwiodawstwa (Krwio-Bus) reprezentowany przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Klub HDK przy WSK "PZL- Mielec.
- stoiska informacyjno – promocyjne WCR (Wojskowe Centrum Rekrutacji i 3 PBOT (sekcja w pełnym uzbrojeniu i oporządzeniu).
- stoiska informacyjno-promocyjne OSP (pojazdy).
- dioramy GRH.
- stoisko i prezentacja IPN Rzeszów.
- stoisko promocyjne Mieleckich Klubów Strzeleckich.
- bieg Tropem Wilczym – start godzina 12.00, zamknięcie trasy godzina 12.40, wręczenie medali uczestnikom.
- stoiska promocyjne Gmin Tuszów Narodowy i Przecław.
- stoisko promocyjne Spływy Kajakowe – Kajakiem.info
- Dlaczego dystans ma akurat 1963 metry? To symboliczna odległość, nawiązująca do daty śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek. Bieg Tropem Wilczym to projekt mający na celu oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, propagowanie wiedzy o historii najnowszej, w sposób atrakcyjny dla każdego pokolenia i promocja biegania jako formy rodzinnego spędzania wolnego czasu
- słyszymy od Łukasza Przybyło z Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu.
W tym roku w biegu wzięło udział 200 uczestników. Najliczniejsza biegnąca grupa, bo aż 40 osób przyjechała z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach. Najmłodszy uczestnik biegu nie ukończył jeszcze 3 roku życia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.