Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Emanuel Grzegorczyk-Zając

Liga Centralna: Zgodnie z planem z outsiderem. Handball Stal Mielec wygrywa z Zagłębie Handball Team Sosnowiec [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
44
zdjęć

Handball Stal Mielec wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 30:27 | foto Emanuel Grzegorczyk-Zając

SportW 14 rundzie gier w Lidze Centralnej Handball Stal Mielec gościła na własnej hali zespół Zagłębie Handball Team Sosnowiec. Mielczanie odnieśli w tym spotkaniu szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Podopieczni Tomasza Sondeja stosunkowo szybko wyszli na nieznaczne prowadzenie. Po ośmiu minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 3:2 dla gospodarzy. W kolejnych minutach szczypiorniści Stali konsekwentnie starali się utrzymywać tę nieznaczną przewagę. Po kwadransie gry prowadzili 8:7. Chociaż mielczanie jeszcze w 25. minucie spotkania przewodzili wynikiem 14:13, to nie zdołali oni dowieźć prowadzenia do przerwy, na którą schodzili przy stanie 15:15.

Po zmianie stron nadal utrzymywał się remisowy rezultat. Po 35 minutach gry na tablicy można było zauważyć wynik 18:18. Gracze Tomasza Sondeja zdołali jednak wykorzystać moment nieuwagi swoich rywali i odskoczyli im nawet na 3 bramki (24:21). Ten rezultat konsekwentnie utrzymywali do samego końca pojedynku. Na 2 minuty przed zakończeniem spotkania panował wynik 29:27. Ostatecznie mielczanie wygrali to spotkanie 30:27. Następnym rywalem mielczan będzie zespół Sandra SPA Pogoni Szczecin - 20 stycznia, godzina 16.

Handball Stal Mielec - Zagłębie Handball Team Sosnowiec 30:27 (15:15)

Stal: Dawid Dekarz, Oleksii Novikov 1 – Dawid Ruhnke, Łukasz Nowak 2, Bartosz Sarnowski 6 (5), Kacper Sobczyk, Mikołaj Kotliński 3, Dzianis Valyntsau 6, Paweł Napierała 2, Mateusz Kaźmierczak, Bartosz Smoliński, Filip Stefani 8, Karol Przychodzeń, Szymon Światłowski 2.