IKAR najlepszy na Podkarpaciu

IKAR najlepszy na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

Sport Pływacy „Ikara” Mielec zwyciężyli w punktacji drużynowej Pucharu Ziemi Podkarpackiej. W sobotę, 16 kwietnia, na pływalni MOSiR w Tarnobrzegu odbyły się zawody pływackie „Memoriał Jerzego Szczerbatego” – Puchar Ziemi Podkarpackiej. W zawodach wzięło ponad 130 zawodników z 10 klubów. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli pływacy MKS „Ikar” Mielec.

Mielczanie byli wprost wybitni. Andrea Litwin sześciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, zwyciężając w konkurencji memoriałowej – 100 m stylem klasycznym w kategorii open, a także na 50 i 100 m stylem motylkowym, 100 i 200 m stylem zmiennym oraz 50 m stylem grzbietowym w kategorii juniorek 14-15-letnich. Wśród mężczyzn w konkurencji memoriałowej (podobnie jak u kobiet – 100 m stylem klasycznym) Maksymilian Cerlich zajął drugie miejsce. Ponadto zwyciężył w wyścigach na 100 i 200 m stylem zmiennym oraz na 100 m stylem grzbietowym w kategorii open. Cztery razy na najwyższym stopniu podium w kategorii juniorów stawał Mikołaj Malec: na 50 i 100 m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem motylkowym. Trzykrotnie pierwsze miejsce w kategorii młodziczek 12-13-letnich zdobyła Julia Gancarz; na dystansach 100 i 200 m stylem zmiennym i 50 m stylem grzbietowym. Oliwia Strugała zajęła pierwsze miejsce w wyścigach na dystansie 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym w kategorii juniorek. W tej samej kategorii na 100 m stylem dowolnym zwyciężyła Patrycja Szydłowska. W kategorii open na 100 m stylem motylkowym najlepsza była Kinga Niziołek. W kategorii młodzików na najwyższym stopniu podium stawali: Emilia Forczek i Igor Ertanowski na 100 m stylem motylkowym, Wiktoria Malec na 100 m stylem grzbietowym oraz Julia O`Hara na 50 m stylem klasycznym.