Reklama

FKS Stal Mielec bez licencji na grę w Ekstraklasie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KR

FKS Stal Mielec bez licencji na grę w Ekstraklasie  - Zdjęcie główne

FKS Stal Mielec nie otrzymała licencji do gry w ekstraklasie. | foto KR

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nie przyznała klubowi Stal Mielec licencji upoważniającej do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022. Chodzi o niespełnienie 3 kryteriów. Klub składa odwołanie. Czy będzie skuteczne?

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na posiedzeniach w dniach 28 oraz 30 kwietnia 2021 roku rozpatrzyła wnioski o przyznanie licencji dla klubów Ekstraklasy, 1. Ligi, a także 2. Ligi.

Po analizie złożonych wniosków Komisja postanowiła nie przyznać klubowi Stal Mielec licencji upoważniającej do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego.

Aby otrzymać licencję do gry kluby musza spełnić wiele rygorystycznych przepisów, wśród nich te, na które powołuje się komisja:

  • Kryterium F.01 to roczne sprawozdanie finansowe wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta.
  • Kryterium F.03 to brak przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich wynikających z tytułu działalności transferowej.
  • Kryterium F.04 to brak przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego (w związku ze wszelkimi zobowiązaniami prawnymi wobec pracowników), jak też z tytułu kar nałożonych przez właściwe organy dyscyplinarne, z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN.
Mielecki klub szybko wystosował komunikat:

- W związku z decyzją komisji licencyjnej PZPN klub FKS Stal Mielec złoży w trybie natychmiastowym odwołanie i przedłoży stosowne dokumenty wypełniające wszystkie niezbędne oczekiwania licencyjne - czytamy w komunikacie FKS Stal Mielec.

Mamy nadzieje, że odwołanie mieleckiego klubu okaże się skuteczne i ostatnie zwycięstwa nie pójdą na marne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy