Dwa medale juniorskich mistrzostw

Dwa medale juniorskich mistrzostw - Zdjęcie główne

SportZe srebrnym oraz brązowym medalem wrócili młodzi zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec z halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, które odbyły się w dniach 11-13 lutego 2017 r. w hali Arena Toruń.

Jako pierwsza rywalizację rozpoczęła Alicja Struzik. Podopieczna trenera Tomasza Torby start w halowych mistrzostwach może zaliczyć do bardzo udanych. W eliminacjach biegu na 60 m uzyskała czas 7.95 (dotychczasowy rekord 8.05) i awansowała do ścisłego finału. W finale sprinterski dystans 60 m pokonała w czasie 7.96, zajmując ostatecznie ósmą lokatę.

Na koniec porannej sesji pierwszego dnia Paweł Dulik pobiegł na 2000 m. W stawce 30 zawodników zajął 9 miejsce, ustanawiając swój nowy rekord życiowy - 5:55.33.

Sesja popołudniowa zarezerwowana była dla juniorów starszych (do 20 lat). Kinga Widlińska wystartowała w eliminacjach na 800 m i po bardzo dobrym biegu z szóstym czasem 2:18.54 awansowała do finału A.
W drugim dniu zmagań Adrianna Jabłońska w biegu na 2000 m zajęła 10 lokatę, poprawiając swój rekord życiowy na 7:02.34, a Kinga Widlińska w finale na 800 m zajęła wysokie piąte miejsce z czasem 2:19.10. Zarówno Widlińska, jak i Jabłońska trenują pod okiem trenera Stanisława Zioły.