Reklama

Bez niego nie byłoby sukcesów szermierzy Gryfu. Lesław Lechociński - Trener Roku 2019

Opublikowano: ndz, 2 lut 2020 21:11
Autor:

Bez niego nie byłoby sukcesów szermierzy Gryfu. Lesław Lechociński - Trener Roku 2019  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Ikona mieleckiej szermierki. Świetny trener, ale także fantastyczny i bardzo pogodny człowiek, który zaraża optymizmem i miłością do sportu. Taki właśnie jest Lesław Lechociński - Trener Roku 2019. To on stoi za sukcesami szermierzy Gryfu Mielec.

Na początek może scenka rodzajowa, która bardzo dobrze oddaje, jakim człowiekiem jest trener Lesław Lechociński. Dzień przed Galą, autor tego tekstu dzwoni do trenera, żeby potwierdzić obecność podczas piątkowego finału. Choć zdecydowaną większość rozstrzygnięć trzymaliśmy w tajemnicy do samego końca, to właśnie dobę przed Galą postanowiliśmy poinformować trenera Lechocińskiego o jego zwycięstwie. Reakcja była niesamowita. Po tej informacji odpowiedział: Proszę nie żartować. Naprawdę, ja? 

To bardzo dobrze oddaje naturę tego człowieka. To nie tylko wspaniały trener, wielki pasjonat szermierki, ale również niezwykle skromny człowiek. - Osobiście jestem bardzo zaskoczony taką nagrodą - przyznawał skromnie. - Pracuję sobie spokojnie, po cichu, bez rozgłosu. Pamiętam wiele plebiscytów, gdzie wygrywali wspaniali piłkarze, czy inni wielcy sportowcy. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że ja kiedyś stanę w podobnej sytuacji i otrzymam taką nagrodę - dodał. 

Bez wątpienia to ikona mieleckiej szermierki.  O tej dyscyplinie sportu  mógłby opowiadać godzinami. Doświadczony trener, mimo upływu lat wciąż ma w sobie niesamowity zapał do pracy i pewnie dzięki temu jest tak bardzo szanowany w sportowym świecie.

Jego przygoda z szermierką zaczęła się w 1967 roku, kiedy to pod wpływem intensywnego nacisku na rozwój sportu w naszym kraju, na wzór ZSRR i innych państw bloku wschodniego, zorganizowano spartakiadę.

– Każda dyscyplina była inaczej punktowana. Tak się złożyło, że akurat za szermierkę przyznawano najwięcej punktów, dlatego właśnie najbardziej opłacało się stworzyć sekcję – wspominał na naszych łamach pan Lesław.

Ta historia trwa więc już ponad pół wieku, ale trenerowi wcale nie ubywa zapału. Wręcz przeciwnie, jest go jeszcze więcej, a najlepszym dowodem na to są sukcesy jego wychowanka Piotra Urbana - trzeciego zawodnika ubiegłorocznego Pucharu Europy w Klagenfurcie. 

Artykuł pochodzi z plebiscytowego dodatku do bieżącego wydania Tygodnika Regionalnego Korso.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.