Adam Majewski "Presja narasta i musimy sobie z nią poradzić" [VIDEO]

Sport W piątek (8 kwietnia) o godzinie 18:00 odbył się mecz PGE FKS Stali Mielec z Zagłębiem Lubin. Stal przegrała mecz w 13 minut.

Adam Majewski:

- Co tutaj mówić. Sztuką jest przegrać taki mecz, w którym do 70. minuty jest się drużyną zdecydowanie lepszą. Natomiast jeżeli się traci po raz kolejny takie kuriozalne bramki jak dzisiaj to ciężko wygrać mecz. Myślę, że nie graliśmy źle. Do 70. minuty realizowaliśmy plan i graliśmy bardzo dobrze. Szkoda, że strzeliliśmy bramkę, która była nieuznana i rzut karny został anulowany, bo być może wtedy zakończylibyśmy mecz. To spotkanie jest już przeszłością. Sami sobie teraz utrudniliśmy sytuację. Gramy teraz bardzo ważny mecz z Wartą Poznań. Presja narasta i musimy sobie z nią poradzić.

Stal Mielec dobrze zaczęła spotkanie w Lubinie. W pierwszej połowie była zdecydowanie lepszą drużyną na boisku. Miała wiele sytuacji, niestety nie przełożyło się to na bramki. Odwołany rzut karny czy nieuznana bramka nie przyczyniła się do mniejszej motywacji. W 56 minucie do bramki trafił Oskar Zawada. Wszystko szło w dobrą stronę. Jak powiedział trener - Stal realizowała plan. Jednak wystarczyło 13 minut, by wynik się diametralnie odwrócił. Błąd popełnił Rafał Strączek w 79 minucie. Zamiast wybić piłkę w bezpieczne miejsce, to zdemolował Kokiego Hinokio. Wykorzystał to strzałem z prawie połowy boiska Erik Daniel. Tak Stal straciła drugą bramkę. W sobotę o 12:30 Stal Mielec zagra z Wartą Poznań. Przez sytuację w tabeli, która dla Stali robi się nieciekawa - będzie to mecz, może nie o utrzymanie, ale bardzo ważny. Obecnie Stal Mielec nie prezentuję najlepszej formy. Poza Wartą zmierzy się jeszcze z Lechem Poznań, Legią Warszawa, Lechią Gdańsk, Śląskiem Wrocław oraz z Wisłą Płock. W którym meczu mamy upatrywać punkty, jak nie w meczu z Wartą, która ma tyle samo oczek w tabeli? Bilety na mecz z Wartą już w sprzedaży.

Zagłębie Lubin – PGE Stal Mielec 3:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Zawada 56', 1:1 Dolezal 71', 2:1 Daniel 79', 3:1 Dolezal 84'

Żółte kartki: Oskar Zawada 38′, Maksymilian Sitek 50′, Łukasz Łakomy 88′, Przemysław Maj 90′