reklama

Najlepsze rozwiązania budowlane dla inwestorów planujących budowę domu w Mielcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: linkhouse

Najlepsze rozwiązania budowlane dla inwestorów planujących budowę domu w Mielcu - Zdjęcie główne

Najlepsze rozwiązania budowalne dla inwestorów planujących budowę domu w Mielcu | foto linkhouse

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneMalownicza miejscowość w województwie podkarpackim, Mielec, jest jednym z miejsc zyskujących na regionalnie na znaczeniu. Miejsca pracy, rozbudowujące się osiedla, szereg atrakcji i atrakcyjne położenie zachęcają, by to właśnie w Mielcu osiedlić się na stałe. Warto jednak wcześniej poznać nowoczesne technologie budowalne, dzięki którym będzie możliwe wniesienie budynku jednorodzinnego spełniającego wszelkie oczekiwania, a także pozwalającego zaoszczędzić i cieszyć się upragnionym domem o wiele szybciej.

Spośród jakich technologii budowlanych można wybierać i jakie materiały warto wziąć pod uwagę, by budowa domu w Mielcu przebiegła sprawnie i nie generowała dodatkowych kosztów?

Murowane domy w Mielcu wciąż popularne

Najpopularniejszą od wielu lat technologią budowlaną jest oczywiście murowana. Budowa domu w podkarpackim tradycyjną metodą ma swoich zwolenników i jest zazwyczaj wybierana jako ta podstawowa. Nic dziwnego – domy murowane to przede wszystkim trwałość i solidność.

Takie sprawdzone rozwiązanie daje gwarancję, że budynek będzie odporny na działanie wszelkich niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niezaprzeczalną zaletą dla wielu inwestorów będzie też fakt, że można wybierać spośród setek projektów domów w tej technologii – zarówno tych o prostszej, jak i dużo bardziej skomplikowanej konstrukcji.

Budynki takie charakteryzują się również bardzo dobrą akustyką – ściany i podłogi pochłaniają dźwięki, co wpływa na komfort życia mieszkańców. Domy murowane wykazują też bardzo wysoką odporność na ogień.

Wybierając tę metodę wznoszenia domu, należy jednak pamiętać o tym, że murować można nie tylko z cegieł czy pustaków, choć to właśnie te materiały budowlane najczęściej kojarzą się z tą technologią. Jednak rozwój budownictwa spowodował możliwość wykorzystania wielu innych materiałów, takich jak:

  • beton komórkowy,
  • silikaty,
  • keramzytobeton,
  • perlit.
Dobrze jest wcześniej przemyśleć kwestię materiału budowlanego, zapoznać się z parametrami poszczególnych rodzajów, by jak najlepiej wybrać ten odpowiadający danemu projektowi i miejscu budowy domu.

Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że technologia murowana wiąże się z dłuższym czasem budowy domu jednorodzinnego, a prace na placu budowy często zależą od panujących warunków pogodowych. Dlatego niekiedy konieczne są przestoje opóźniające moment wprowadzenia się do wymarzonego domu.

Domy prefabrykowane i szkieletowe jako atrakcyjne alternatywy

Współcześnie domy powstają jednak nie tylko poprzez murowanie. Popularność zyskują budynki prefabrykowane i szkieletowe. Pierwsza z wymienionych technologii opiera się na przygotowaniu wcześniej, w fabryce poszczególnych większych elementów, takich jak ściany czy stropy. Części takie zwozi się później na plac budowy i łączy ze sobą. Decydując się na dom prefabrykowany, można wybierać spośród różnych materiałów budowlanych:

  • betonu,
  • drewna,
  • keramzytu.
Bardzo ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniego projektu takiego domu i wcześniejsze przemyślenie funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń – wprowadzenie zmian po przygotowaniu elementów nie będzie możliwe.

Domy szkieletowe z kolei oparte są na drewnianym szkielecie, który wypełnia się później izolacją termiczną i materiałem usztywniającym. Warto pamiętać, że szkielet drewniany może być wykonany z materiału – drewna – o różnej grubości. Będzie się to przekładało na solidność i trwałość całej konstrukcji. Mniej znanym sposobem jest wznoszenie budynków opartych o szkielet z ocynkowanych profili stalowych.

Zdecydowanie się na technologię zarówno prefabrykowaną, jak i szkieletu drewnianego znacząco skraca czas budowy. W domach takich można zamieszkać już w kilka miesięcy po rozpoczęciu realizacji inwestycji. Poza tym, budowa może odbywać się niezależnie od warunków pogodowych i pory roku – wybierając dom prefabrykowany czy szkieletowy nie musimy liczyć się z opóźnieniami wynikającymi z przestojów w pracy.

Na uwadze trzeba mieć też to, że wszystkie przygotowane elementy poddawane są surowym kontrolom technicznym.

Nie masz pewności, na co się zdecydować?

Wybór technologii budowlanej jest podstawową i najważniejszą decyzją, dlatego należy dobrze zapoznać się z charakterystyką każdej z nich. Możliwości jest sporo, dlatego najlepiej zwrócić się z prośbą o pomoc do Extradom.pl. Serwis przygotował autorskie rozwiązanie – Projekt z Budową. Dzięki niemu każdy inwestor może wybudować dom z zaufanym partnerem współpracującym z Extradom.pl  w wybranej technologii.

Budowa domu w województwie podkarpackim z Projektem z Budową to szereg korzyści. Inwestor podpisuje tylko jedną umowę, w której określony jest pełen zakres robót. Wykonawca będzie odpowiedzialny za całość prac. Zaletą jest bez wątpienia również to, że koszt budowy jest znany jeszcze przed rozpoczęciem realizacji projektu. Ponadto Extradom.pl na każdym etapie budowy oferuje pełne merytoryczne wsparcie i doradztwo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE