Od niedawna mielecka siedziba ITA TOOLS jest również siedzibą stowarzyszenia, co umożliwia intensyfikację współpracy na rzecz wzmacniania pozycji polskich firm na arenie międzynarodowej.
O znaczeniu współpracy Stowarzyszenia DROMA z ITA TOOLS, wyborze nowej siedziby w Mielcu oraz perspektywach rozwoju polskiej branży drzewnej rozmawiamy z Andrzejem Półrolniczakiem, Prezesem Stowarzyszenia DROMA, oraz Tomaszem Nieciągiem, Prezesem ITA TOOLS.
- Stowarzyszenie DROMA niedawno zmieniło swoją siedzibę z Poznania na Mielec. Skąd ta decyzja?
Prezes Andrzej Półrolniczak: Stowarzyszenie DROMA, które powstało ponad 30 lat temu w Jarocinie, było przez lata związane z firmą Jaroma, niegdyś największym producentem maszyn do obróbki drewna. W ostatnim czasie, na walnym zgromadzeniu członków zdecydowaliśmy o przeniesieniu siedziby do Mielca, do firmy ITA TOOLS, która jest liderem w dziedzinie narzędzi do obróbki drewna i stała się przykładem nowoczesnego polskiego przemysłu. Dzisiejsze spotkanie, pierwsze w nowej siedzibie, jest symbolicznie naszą inauguracją tutaj.
- Co właściwie oznacza ta zmiana dla Stowarzyszenia DROMA?
Prezes Półrolniczak: W Mielcu ITA TOOLS, dzięki swej innowacyjności i nowoczesnemu podejściu, stworzyła zaplecze technologiczne i organizacyjne, które nas wspiera. DROMA ma tutaj nowe możliwości działania na rzecz rozwoju rynku maszyn i narzędzi. Nowa siedziba to nie tylko kwestia lokalizacji, ale też ważny krok w budowaniu silnych relacji między firmami z Polski, działającymi na rynku maszyn do obróbki drewna. Cieszy nas, że mamy okazję przyczyniać się do budowania nowoczesnego zaplecza technologicznego w tej branży.
Porozmawialiśmy również z Tomaszem Nieciągiem, prezesem firmy ITA TOOLS o jej nowej roli w Stowarzyszeniu DROMA.
- Panie Prezesie, jaką rolę w tej organizacji pełni ITA TOOLS?
Prezes Tomasz Nieciąg: ITA TOOLS to członek Stowarzyszenia DROMA, a osobiście jestem także członkiem jego zarządu. Nasza firma jest jednym z wiodących producentów narzędzi węglikowych i diamentowych do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. Działamy razem z firmami z całej Polski, które również wspierają branżę drzewną oraz meblarską, i naszym wspólnym celem jest wspieranie polskiego przemysłu na rynkach krajowych i zagranicznych.
- Dlaczego wybrano Mielec na miejsce spotkania członków stowarzyszenia?
Prezes Nieciąg: To wybór nieprzypadkowy, bo ITA TOOLS stała się nową siedzibą Stowarzyszenia DROMA, co jest dla nas wielkim zaszczytem. Dziś odbyło się inauguracyjne spotkanie w Mielcu, gdzie mieliśmy okazję, by po raz pierwszy gościć członków stowarzyszenia w naszym nowoczesnym obiekcie.
- Jakie znaczenie mają takie spotkania dla całej organizacji?
Prezes Nieciąg: Mają ogromne znaczenie. Wymiana wiedzy, współdzielenie doświadczeń i wspólne wypracowywanie strategii pozwalają nam na bardziej skuteczne konkurowanie na rynkach międzynarodowych. Chcemy, aby polska branża narzędziowa, choć niewielka na tle innych europejskich, była w stanie skutecznie działać i rozwijać się globalnie, co wymaga współpracy w wielu aspektach, m.in. wspólnej promocji na targach międzynarodowych.
- Co to znaczy dla ITA TOOLS?
Prezes Nieciąg: Bycie siedzibą ogólnopolskiego stowarzyszenia branżowego to dla nas wyjątkowe wyróżnienie i szansa. Zależy nam, aby organizować kolejne spotkania, które pozwolą nam rozwijać się wspólnie z DROMĄ i innymi członkami, a także wzmacniać polski przemysł maszyn i narzędzi.
- Czy możemy się spodziewać kolejnych spotkań w Mielcu?
Prezes Nieciąg: Tak, zdecydowanie. Planujemy kolejne wydarzenia jeszcze w tym roku, co tylko podkreśla zaangażowanie ITA TOOLS w rozwój branży drzewnej i meblarskiej w Polsce.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.