reklama

Tuszyma. W kominie zapaliła się sadza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Każdego roku w okresie grzewczym strażacy kilkanaście razy dostają wezwanie o pożarze sadzy w kominie. Druhowie z Radomyśla Wielkiego uczestniczyli w akcji gaszenia pożaru 9 lutego przed godziną 21.00. W środę (16 lutego) ochotnicy z OSP Tuszyma dostali zgłoszenie do takiej samej sytuacji.
reklama

Pożar w Tuszymie

W środę (16 lutego) około 19.30 wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Tuszyma. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z Mielca oraz zaalarmowana została jednostka OSP Tuszyma. 

- Do zdarzenia z naszej jednostki wyjechał zastęp z 4 strażakami. Po dotarciu na miejsce zdarzenia piec został już wygaszony przez domowników -  relacjonują druhowie z OSP Tuszyma.- Działania zostały zakończone około 21.30.

W wielu przypadkach udałoby się uniknąć pożarów, gdyby właściciele obiektów dbali o kominy odprowadzające produkty spalania z pieców ogrzewających ich domy.

Szczególne znaczenie ma dbałość o przewody odprowadzające produkty spalania od palenisk opalanych paliwem stałym. Często przez niesprawny przewód kominowy dochodzi do pożarów budynków oraz podtrucia tlenkiem węgla, potocznie nazywanym czadem.

Jeszcze więcej żołnierzy i sprzętu. Spora grupa przyjechała do Mielca [NOWE ZDJĘCIA]

Jak zapobiegać i postępować z pożarem sadzy

Często pożary sadzy spowodowane są zaniedbaniami przez użytkowników kominów. Podstawowym i najważniejszym błędem jest brak czyszczenia przewodów dymowych. Palenie w piecu śmieciami, mokrym drewnem również prowadzi do osadzania się cząsteczek sadzy. Sadza powstaje w wyniku niepełnego spalania stałego materiału palnego.

Przed sezonem grzewczym, jak również w trakcie niego należy rzetelnie przeprowadzać kontrolę stanu technicznego przewodu kominowego. Sprawdzamy wtedy drożność oraz szczelność komina. Gdy nagromadzona jest sadza, należy ją niezwłocznie usunąć, a jeżeli napotkamy na pęknięcia przewodu, należy go naprawić lub zgłosić to kominiarzowi, który sprawdzi stan komina.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama