Reklama

ŚMIERĆ 7 osób! Wypadki drogowe w powiecie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale 21 września we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS, znana wcześniej jako Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych.Mieleccy policjanci włączyli się w działania, prowadząc wzmożone kontrole drogowe na drogach naszego powiatu.

Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Road Safety Days to działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

35 wypadków w Mielcu

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, po raz kolejny, włączyła się mielecka Policja, która prowadząc wczoraj wzmożone kontrole drogowe, prowadziła również rozmowy profilaktyczne, których hasłem przewodnim było stwierdzenie: „Żyj i pozwól żyć innym”.

Celem wzmożonych działań policyjnych w dniu akcji, jest ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Zdaniem policjantów, wielu tragicznych zdarzeń można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali przepisów. Od początku roku na terenie powiatu mieleckiego doszło do 35 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 7 osób.

Podczas wzmożonych kontroli, policjanci wydziału ruchu drogowego rozmawiali z kierującymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jak również o stosowaniu się do ograniczeń, przekraczaniu dopuszczalnej prędkości oraz szczególnej uwadze jaką przy nadchodzących warunkach atmosferycznych należy poświęcić niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jakimi są rowerzyści i piesi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy