Reklama

Reklama

Drogi powiatowe w Radomyślu do przebudowy

Opublikowano: śr, 22 wrz 2021 08:33
Autor: | Zdjęcie: UM Radomyśl Wielki

Drogi powiatowe w Radomyślu do przebudowy - Zdjęcie główne

foto UM Radomyśl Wielki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają roboty modernizacyjne na drogach powiatowych w gminie Radomyśl Wielki. Dzięki nim powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa na łącznej długości blisko 6 km, zostaną też zbudowane nowe chodniki.

Reklama

W ramach pierwszego zadania przebudowane zostaną fragmenty ulicy Kościuszki (w ciągu drogi powiatowej Radomyśl Wielki - Dulcza Mała) oraz ulicy Wałowej (w ciągu drogi Dąbrowa Tarnowska - Radomyśl Wielki). Zakres prac obejmie nie tylko wymianę nawierzchni asfaltowych, ale także przebudowę istniejących chodników z kostki brukowej i odwodnienia oraz wykonanie poboczy i oznakowania poziomego. Zadanie to będzie kosztować 1,47 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek koło Szczucina. Kierowca uciekł

Przebudowana zostanie również droga powiatowa w Radomyślu Wielkim (dawna wojewódzka Lisia Góra - Mielec) na łącznej długości 1,53 km.

W ramach przebudowy odnowiona zostanie nawierzchnia drogi na długości 1,28 km (od ul. Targowej w stronę Mielca), a także wybudowany chodnik na długości 250 m (od istniejącego w stronę ronda w Partyni). Koszty inwestycji to 1,215 mln zł.

Powiat rozstrzygnął także przetarg na przebudowę drogi powiatowej relacji Dulcza Wielka - Stara Jastrząbka w Dulczy Wielkiej i Żarówce. Roboty za blisko 3,57 mln zł  prowadzone będą w Dulczy Wielkiej na odcinku o długości ponad 700 m, a w Żarówce na odcinku blisko 1750 m.

Zakres planowanej inwestycji obejmuje poszerzenie jezdni do szerokości 5,5 m i jej wzmocnienie na całej długości. W Dulczy Wielkiej wybudowany zostanie chodnik o szerokości 2 m przy krawędzi jezdni z kostki brukowej. Natomiast w Żarówce zaplanowano budowę chodnika o szer. 2 m przy krawędzi jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego i przebudowę istniejącego o nawierzchni z kostki brukowej betonowej na nawierzchnię z betonu asfaltowego.  Będą też uzupełnione pobocza i zjazdy kruszywem łamanym.

Inwestycja ukończona zostanie późną jesienią.

Warto nadmienić, że inwestycje, których efektem będzie m.in. 5,81 km nowych nawierzchni asfaltowych dróg, współfinansowane będą ze środków powiatu i gminy. Łączny wkład finansowy Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim w prace drogowe przy "powiatówkach" wyniesie 1,75 mln złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Mieszkaniec

    Z tymi chodnikami w Radomyślu to istny cyrk robią poprostu