Reklama

Niezwykły "skarb" w starych drzwiach pod Mielcem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykły "skarb" w starych drzwiach pod Mielcem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Niezwykłe znalezisko w gminie Mielec! W trakcie rozbiórki budynku gospodarczego odnaleziono 111 sztuk amunicji do karabinu maszynowego z czasów II wojny światowej.

W czwartek w drewnianej futrynie drzwi rozbieranego budynku gospodarczego pracownicy znaleźli kilka sztuk amunicji. Na miejsce wezwana została policja z funkcjonariuszami wyspecjalizowanymi w rozpoznaniu minersko – pirotechnicznym.

Po dokładnym sprawdzeniu przez mundurowych drewnianej futryny okazało się, że ukrytych było łącznie 111 sztuk amunicji karabinowej, pochodzącej z okresu II wojny światowej. Amunicja została zabezpieczona i przekazana wojskowemu patrolowi sapersko – minerskiemu.

Pracownicy wykonujący prace ziemne znaleźli do tego niewybuch. Policyjny pirotechnik ustalił, że znalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie. Pociski pomimo upływu czasu stanowił zagrożenie dla życia i zdrowia, ze względu na zachowane wartości bojowe.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku najbliższej jednostce policji - przekazuje KPP w Mielcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy