reklama

Mielec. O krok od tragedii. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fb/uwaga policja Mielec

Mielec. O krok od tragedii. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

foto fb/uwaga policja Mielec

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Mężczyzna był zdesperowany i chciał wyskoczyć z okna dziewiątego piętra bloku przy Dworcowej w Mielcu. Dzięki szybkiej interwencji służb, bezpiecznie trafił do szpitala.
reklama

W poniedziałek, 23 stycznia tuż przed 23.00 służby ratunkowe w Mielcu zostały zaalarmowane o mężczyźnie próbującym targnąć się na życie na jednym z mieleckich osiedli. Pod wskazany adres natychmiast skierowane zostały zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i policja. Strażacy rozłożyli skokochron. 

Desperat chciał wyskoczyć przez okno mieszczące się na klatce schodowej pomiędzy IX a X piętrem bloku. Mężczyzna siedział na parapecie, krzycząc, że skoczy. Nie reagował na rozmowę i prośby, aby wszedł do mieszkania. 

Następnie pojawili się również policyjni negocjatorzy, którzy rozmawiali z mężczyzną. Po krótkiej rozmowie udało im się przekonać desperata do zejścia z okna. Został obezwładniony oraz przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala na badania.

Pamiętajmy, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne - nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
  • 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
  • 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama