Dzisiaj po godz. 7 na ul. Przemysłowej w Mielcu, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego samochodem osobowym marki Opel i kierującego hulajnogą elektryczną. Na miejscu funkcjonariusze mieleckiej drogówki ustalili, że kierujący oplem, 55-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo przejeżdżającemu przez przejście dla pieszych, 26-letniemu mężczyźnie, który poruszał się hulajnogą elektryczną, na skutek czego potrącił go. Na szczęście żaden z uczestników nie doznał obrażeń. Obaj byli trzeźwi.
Natomiast w poniedziałek doszło do poważnego wypadku drogowego w miejscowości Wadowice Górne, gdzie na wskutek zderzenia z samochodem osobowym, 16-letnia kierująca jednośladem doznała poważnych obrażeń.
- Bardzo ważne jest, aby osoby poruszające się na hulajnogach elektrycznych korzystały z właściwych części drogi. Kierujący tym pojazdem jest obowiązany jechać drogą dla rowerów lub pasem ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. W przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów powinien jechać po jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h. - apeluje mielecka policja.
Zgodnie z przepisami korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego hulajnogą elektryczną jest dopuszczalne tylko w sytuacjach, gdy na jezdni poruszają się pojazdy z prędkością większą niż 30 km/h i nie ma wydzielonej drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów. W takim przypadku, kierujący hulajnogą elektryczną może korzystać z chodnika, ale powinien jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszym oraz nie utrudniać ich ruchu. Ważne jest przestrzeganie tych zasad, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno dla kierującego hulajnogą, jak i dla pieszych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.