Według relacji młodszej aspirant Bernadetty Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, incydent miał miejsce w poniedziałek, 27 marca, w jednym ze sklepów na terenie miasta. Agent sklepu zgłosił incydent do komendy, co spowodowało interwencję policji. Według zgłoszenia jeden z klientów nakleił etykietę "-50 procent" na produkt, który nie podlegał przecenie. Policjanci ustalili, że 17-letni mieszkaniec gminy Mielec, podczas zakupów bagietki kanapkowej o wartości 10 złotych i 99 groszy, nakleił naklejkę oznaczającą zniżkę "-50 procent", co spowodowało stratę dla sklepu w wysokości pięciu złotych i 49 groszy.
- Po dokonaniu zakupu chłopak opuścił sklep, jednak został zatrzymany przez sprzedawcę, który poprosił go o pokrycie różnicy w cenie. Nastolatek miał odmówić i próbować uciekać. W wyniku tego sytuacja przerodziła się w szarpaninę między mężczyznami — jak relacjonowała młodsza aspirant Krawczyk.
Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali nastolatka i przeprowadzili przesłuchanie. W trakcie przesłuchania chłopak usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, którego się przyznał. Za popełnienie takiego oszustwa może grozić kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Młodsza aspirant Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu zaznacza, że chłopak nie wyjaśnił powodów swojego zachowania i nie miał wcześniejszego konfliktu z prawem.
Policja ostrzega, że zmiana metki na produkcie w celu zakupu go po niższej cenie niż rzeczywista jest uznawana za przestępstwo zgodnie z polskim prawem.
- Zgodnie z Kodeksem Karnym, za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Warto zaznaczyć, że wartość przedmiotu nie ma znaczenia dla uznania tego czynu za przestępstwo — podkreślała Krawczyk.
Po dwóch miesiącach zwróciliśmy się z zapytaniem o dalszą część sprawy do Prokuratury Rejonowej w Mielcu. Ta, poinformowała nas, że "sprawa nie została zakończona i znajduje się nadal w biegu".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.