reklama
reklama

Akcja ratunkowa na ul. Warneńczyka w Mielcu. Pijany mężczyzna chciał się zabić [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnaleW Poniedziałek Wielkanocny (10 kwietnia) służby ratunkowe otrzymały wezwanie na ulice Warneńczyka w Mielcu. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna chciał się zabić.
reklama

Mieleccy policjanci w Poniedziałek Wielkanocny otrzymali informację, że mężczyzna chce odebrać sobie życie. Niezwłocznie udali się na ulicę Warneńczyka, skąd dochodził sygnał. Na miejsce wezwali państwową straż pożarną, która pomogła im w otwarciu drzwi do mieszkania.

- Drzwi do mieszkania były zamknięte. Z przekazanej informacji wynikało, że w środku znajduje się mężczyzna, który ma myśli samobójcze. Nasze działania polegały na otwarciu mieszkania. - poinformował nas st.kpt. Bartłomiej Bieniek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

reklama

Mielecka policja potwierdza takie zgłoszenie. 10 kwietnia mieszkaniec bloku przy ulicy Warneńczyka chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna był nietrzeźwy. Służby ratunkowe zapobiegły tragedii.

 

Sygnały, że ktoś bliski chce popełnić samobójstwo. Sprawdź, jak uratować życie

Zauważalne są pewne symptomy, które pozwalają w porę wykryć stan, w jakim znajduje się niedoszły samobójca. Nie wszystkie te symptomy muszą występować jednocześnie. Nie są to też jedyne sygnały myśli samobójczych. Mogą jednak wskazywać na niepokojące zmiany w psychice.

reklama

Umiejętność rozpoznania tych sygnałów może uratować komuś życie. Należy zwrócić uwagę na następujące objawy i zachowania:

  •  Zmiana trybu funkcjonowania: nadmierna senność w ciągu dnia, nietypowe pobudzenie nocą, odmawianie jedzenia lub kompulsywne objadanie.
  • Chroniczne zmęczenie, brak energii, ospałość.
  • Nadużywanie alkoholu, sięganie po narkotyki, palenie tytoniu lub inne autodestrukcyjne formy zachowań i odurzania się.
  • Trudności z podejmowaniem codziennych obowiązków. Najprostsze czynności stają się wyzwaniem nie do pokonania.
  • Rezygnacja z dawniej lubianych aktywności, zajęć, rzeczy; twierdzenie, że nic nie sprawia przyjemności.
  • Niechęć do ludzi, izolowanie się od rodziny i przyjaciół, milczenie.
  • Częsty płacz.
  • Rozdrażnienie i niestabilne emocje, popadanie w skrajności od euforii do rozpaczy.
  • Wyrażanie przekonań "nikt mnie nie kocha", "jestem niepotrzebny".
  • Zaniedbywanie siebie i swojego otoczenia.
 

reklama

Widząc nawet część z powyższych zachowań, warto skonsultować sytuację ze specjalistą. Osoba myśląca o samobójstwie może zaprzeczać, że ma takie plany. Nie jest jednak prawdą mit, że ludzie mówiący o chęci odebrania sobie życia, w rzeczywistości tego nie zrobią.

Pomoc można uzyskać, kontaktując się z osobami dyżurującymi pod bezpłatnymi numerami telefonów m.in.:

  • 116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.
  • 116 111 - Telefon Zaufania służy pomocą dzieciom i młodzieży. Od 2008 roku prowadzi go, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).
  • 800 12 00 02 - Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska Linia" czynny jest przez całą dobę. Dzwoniąc pod podany numer, uzyskasz wsparcie, pomoc psychologiczną i informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania.
 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Portal Korso.pl - Najnowsze wiadomości z Mielca, Wiadomości, Sport, Biznes, Rozrywka, Kultura, Mielec. Sprawdź! Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama