Zanieczyszczone powietrze negatywnie wpływa na kondycję skóry zarówno młodej jak i dojrzałej. Wszystkie problemy: powstające zmiany, przebarwienia, alergie, trądziki, atopowe zapalenie skóry, nadprodukcja serum, przedwczesne starzenie /zmniejszenie elastyczności skóry/, to wszystko efekty jakie niekorzystne dla skóry niesie smog.
Mimo obszernych informacji, poszerzanej wiedzy kosmetycznej nie każdy potrafi sobie dobrać odpowiedni produkt zabezpieczający skórę, szczególnie twarzy przed wolnymi rodnikami czy zanieczyszczeniem.
Firmy kosmetyczne prześcigają się w swoich badaniach i odkryciach wprowadzając nowe składniki do kremów, aby przeciwdziałać i ochronić skórę przed promieniowaniem i smogiem. Szkodliwe powietrze to nie tylko oddziaływanie zewnętrzne, ale również szkodliwe dla naszego organizmu codzienne oddychanie tak zanieczyszczonym powietrzem. Coraz więcej osób ma problemy z układem oddechowym, dzieci już od pierwszych dni po urodzeniu musza stosować dodatkowe leki rozkurczające i wspomagające prace płuc.
Te niekorzystne zmiany to tylko część zła jaki niesie smog, to powoduje także zanieczyszczenie dalszych układów, oddychając przenikają do układu krwionośnego a to dopiero wzmaga choroby krążenia i serca jak domino. Po powrocie do domu mamy odczucie jakby parę kilo więcej ważyła twarz. To efekt jaki wytworzą kosmetyki nie pozwalające na wchłonięcie się do wewnątrz zanieczyszczeń, tworząc barierę ochronną. Płaszcz hydrolipidowy jeśli zostanie naruszony, delikatna i wrażliwa skóra staje się magnesem i przyciąga wszelkie zanieczyszczenia. Wszystkie substancje niekorzystnie działające mają drogę otwartą , skóra traci naturalną zdolność regeneracji, a to niesie kolejne problemy stany zapalne, zaczerwienienia, nadwrażliwość na niektóre substancje, kosmetyki czy nawet wodę.
Wspomnieć należy również, że w w zanieczyszczonym środowisku dochodzi do przyspieszonego procesu starzenia. Szybciej zanika kolagen, elastyna i pojawiają się wcześniej zmarszczki. Takie zmiany w powietrzu mogą nieść długotrwałe zmiany na skórze, egzemy, a nawet nowotwory skóry, a tu już nie ma żartów, gdyż ten stan chorobowy zagraża nie tylko zdrowiu, ale już życiu.
Na ratunek spieszą kosmetyki pielęgnacyjne: oczyszczające, które pozwolą się w dokładny sposób pozbyć zanieczyszczeń szczególnie przy wieczornej pielęgnacji, aby pozostałości po całym dniu nie zostały na wiele godzin wewnątrz skóry podczas snu, gdy skóra ma wypoczywać, chłonąć witaminy i kremy. Warto zakupić kosmetyki z Q10, które wzmocnią działanie od wewnątrz i wszystkie kosmetyki zawierające witaminę E.
Nie można zapomnieć o witaminie C, która wzmacnia naczynka i zapobiega powstawaniu pajączków. Antyoksydanty znajdujące się w składzie kremu dziennego stworzą barierę, przez którą nie przeniknie zanieczyszczenie. Również kosmetyki służące do makijażu wzmocnią ochronę: podkład, puder, baza, która zmniejszając pory przygotuje podłoże dla podkładu zwiększając także poprzez filtry ochronę dla skóry. Tak pielęgnowana skóra zacznie lepiej oddychać, a witamina C pozwoli na naturalne rozświetlenie, powrót do świeżej i młodszej cery.
Sposobem na zabezpieczenie prze smogiem jest również noszenie maseczek, w zimie taką funkcję może spełnić szalik, na pewno delikatna wrażliwa cera sama sobie nie poradzi, bez kosmetyków i zabezpieczenia coraz częściej będzie wołał ratunku i oby nie było za późno.
Coraz więcej wycinanych drzew, a to przecież one hamowały spaliny z wydzielających się samochodów wzdłuż drogi. Trawy, place zieleni tworzone w większości deptaki z betonu to zagrożenie dla zdrowia, cery i życia. Właściciele prywatnych posesji starają sami zadbać o otoczenie domów zasadzając rośliny antysmogowe, bluszcz pospolity, leszczynę turecką, lipę holenderską, tawułę, jarząb szwedzki, aby zdrowiej spędzać czas w ogrodzie i mieć dookoła zdrowsze powietrze, którego jest coraz mniej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.