Reklama

Polsat przyjechał do Radomyśla. Chodziło o pogrzeb królowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen Polsat News

Polsat przyjechał do Radomyśla. Chodziło o pogrzeb królowej - Zdjęcie główne

foto Screen Polsat News

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wczoraj odbył się pogrzeb brytyjskiej królowej Elżbiety II. Stacja telewizyjna Polsat News obecna była tylko nie tylko w Londynie, na uroczystościach pogrzebowych, ale także w... Radomyślu Wielkim. Uczniowie tutejszej Szkoły Podstawowej przez lata bowiem korespondowali z królową Elżbietą II.

Od 2017 roku uczniowie ze szkoły podstawowej w Radomyślu Wielkim korespondowali ze zmarłą już Królową Elżbietą II. Przez te kilka lat uczniowie pogłębiali wiedzę o brytyjskiej rodzinie królewskiej poprzez udział w licznych i różnorodnych przedsięwzięciach. Otrzymali ponad 3 tysiące listów z Pałacu Buckingham.

- Byliśmy zaszczyceni możliwością korespondowania z królową Elżbietą II, realizując od 2017 r. projekt edukacyjny " The British Royal Family" - opowiada Barbara Żala, nauczycielka angielskiego w SP w Radomyślu Wielkim. 

Uczniowie inspirowani zwyczajami brytyjskimi, z radością uczestniczyli w "Herbatkach z królową", hucznie świętowali jej urodziny, tworzyli kapelusze i korony, wzorując się na królewskich nakryciach głowy. Od 2017 roku  regularnie wysyłali listy do Pałacu Buckingham. Zawsze otrzymywali odpowiedzi, w których były podziękowania za piękne kartki, za wysiłek włożony w ich wykonanie oraz za pamięć i życzenia.

W poniedziałek, 19 września dziennikarka z Polsat News, Katarzyna Szczyrek zawitała do Radomyśla Wielkiego. 

- Uczniowie ze szkoły w Radomyślu Wielkim mogą poszczycić się wyjątkową pamiątką, korespondencją z samym pałacem Buckingham - mówiła.

- Korsepondować zaczęliśmy z księciem Filipem, mężem królowej Elżbiety, potem pisaliśmy do pozostałych członków brytyjskiej rodziny królewskiej - wspominała Barbara Żala. - W odpowiedzi dziękowali uczniom za piekną pracę, jaką wykonali, pisząc listy i wykonując kartki. Życzyli nam dobrej zabawy przy nauce języka angielskiego i byli zadowoleni, że u naszej szkole nauka języka tak dobrze idzie. 

Uczniowie w tym wyjątkowym dniu przyszli do szkoły w specjalnych nakryciach głowy.

- To było bardzo ekscytujące, było nam bardzo miło. Nie spodziewaliśmy się tego, to była niespodzianka - mówili uczniowie radomyskiej podstawówki o otrzymanych listach. -  Królowa była dla nas bardzo miła, tak samo jak dla swoich poddanych, na wszystkich zdjęciach się uśmiechała. 

Uczniowie dyskutowali także o tym, co powinien zrobić król Karol III, by być tak kochanym, jak królowa Elżbieta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy